TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Fico nedoručil iné dokumenty potvrdzujúce jeho právnickú prax

29.01.2019, 11:46
Autor:
TASRTASR
O potrebnej právnickej praxi má pri Ficovi pochybnosti opozícia, ktorá nezahlasovala za to, že spĺňa podmienky na ústavného sudcu.

Predseda Smeru-SD a kandidát na sudcu Ústavného súdu (ÚS) SR Robert Fico nateraz nedodal ďalšie dokumenty, aby presvedčil dostatok poslancov Ústavnoprávneho výboru NR SR o tom, že má zákonom požadovanú 15-ročnú prax v právnickom povolaní. Po otázkach opozície to v utorok potvrdil predseda výboru Róbert Madej (Smer-SD).

O potrebnej právnickej praxi má pri Ficovi pochybnosti opozícia, ktorá nezahlasovala za to, že spĺňa podmienky na ústavného sudcu.

​Tvrdí, že Ficovi chýba rok a štvrť. Ten chcel chýbajúci čas doložiť článkami vytlačenými z internetu, ktoré majú dokazovať, že v roku 2002 až 2004 zastupoval rodinu obete.

Na takúto prácu však podľa rezortu spravodlivosti nie je potrebné právnické vzdelanie.

Výbor však pri Ficovi pre rovnosť hlasov koalície a opozície neprijal ani stanovisko, že podmienky nespĺňa.

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) sa cez médiá vyjadril, že potrebuje jasný verdikt aj pri Ficovi tak, ako to bolo pri zvyšných 39 kandidátoch. A to ešte pred samotnou voľbou v pléne.

Madej oznámil, že list od Danka výbor zatiaľ nedostal a pozná len mediálne vyjadrenie šéfa parlamentu. Konať preto bude až vtedy, ak príde oficiálna požiadavka.

01 - Modified: 2025-12-05 14:35:12 - Feat.: - Title: Prieskum NMS: Hlas je na historickom minime, padol na úroveň SaS a Demokratov 02 - Modified: 2025-12-05 06:12:32 - Feat.: - Title: Faerské ostrovy zlegalizovali interrupcie do 12. týždňa, doteraz mali jeden z najprísnejších zákonov 03 - Modified: 2025-12-04 22:27:39 - Feat.: - Title: Hlas upravuje zákon o oznamovateľoch. Poslanci ho chcú zosúladiť s európskou smernicou 04 - Modified: 2025-12-02 17:25:20 - Feat.: - Title: Koalícia sa zasekla na Ferenčákovi. S riešením má prísť Fico, hovorí sa o novej pozícii pre rebela 05 - Modified: 2025-12-02 11:56:26 - Feat.: - Title: Vláda víta navýšenie sumy rozpočtu EÚ, má však určité výhrady
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2025 08:03