StoryEditor

Raši vyzýva Milanovú, aby z postu sama odstúpila. SaS nebude iniciovať jej odvolávanie, tvrdí Bittó Cigániková

09.01.2022, 12:20
Autor:
TASRTASR
Richard Raši aj Jana Bittó Cigániková negatívne hodnotia rozhodnutie ministerky kultúry ohľadom otvorenia kultúrnych podujatí pre maximálne 50 divákov.

Karanténa by sa mala po rozšírení variantu omikron skrátiť. Uviedla to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike predsedníčka Výboru Národnej rady pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková s tým, že ona osobne navrhuje jej skrátenie na dva či tri dni.

Bittó Cigániková si myslí, že je zhoda na skrátení karantény, momentálne sa však o tom ešte diskutuje.

Milanová by mala sama odstúpiť 

Poslanec Národnej rady a podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši (nezaradený) pripustil, že omikronu je na Slovensku viac, ako sa prezentuje. "Po omikrone príde nová mutácia. Musíme sa s tým naučiť žiť," povedal Raši. Poslankyňa parlamentu pripustila, že v krajine sa sekvenuje nedostatok vzoriek.

​Obaja poslanci sa zhodli na tom, že 50 ľudí, ktorí môžu navštevovať kultúrne podujatia, je málo. Bittó Cigániková považuje toto číslo za "enormne" nízke. Poznamenala, že vakcína má byť sloboda a preto by podľa nej mohlo na kultúru chodiť viac ako 50 očkovaných ľudí. Raši toto číslo označil "za výsmech".

Vyzval ministerku kultúry Natáliu Milanovú (OĽaNO), aby zvážila svoje pôsobenie vo funkcii a sama odstúpila. Bittó Cigániková pripustila, že ministerku kultúry nie je až tak vidieť a mohla by sa ukazovať viac navonok. Avšak SaS nebude iniciovať jej odvolávanie.

Pri návštevnosti kultúrnych podujatí by sa podľa Rašiho mala zvážiť kapacita. Diváci sa majú pustiť aj na športové podujatia, vyhlásil Raši.

Negatívny postoj k povinnému očkovaniu 

Diskutujúci sa dotkli i témy testovania. Podľa Bittó Cigánikovej má školstvo jeden z najlepších systémov, ktorý deti chráni. "Školy by sa mali zatvárať ako posledné a otvárať sa ako prvé," povedal Raši. Podľa neho jeden človek nemá byť dôvodom na zatváranie triedy, chodby alebo celej školy.

​V súvislosti s testovaním je predsedníčka zdravotníckeho výboru za to, aby sa testy distribuovali cez lekárne a ľudia sa testovali samostatne pred nástupom na pracovisko. Poukázala na príklad v školstve, kde sa takto prostredníctvom samotestov testujú žiaci.

"Očkovať deti od piatich rokov je veľmi skoro," povedal Raši. Tvrdí, že by mali byť očkované len vtedy, keď je na to zdravotná indikácia. Deti nie sú problémom v nemocniciach, zamerať sa je potrebné na očkovanie seniorov. S očkovaním detí nemá Bittó Cigániková problém, spolieha sa na názory odborníkov a vedcov.

Povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je podľa nej vecne nerealizovateľné. Strana Hlas-SD je proti povinnému očkovaniu, poznamenal Raši.

Za okrúhly stôl k téme referenda o skrátení volebného obdobia, ktorý plánuje zvolať predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), si liberáli nemajú problém sadnúť. Bittó Cigániková navrhuje, aby sa najskôr okrúhly stôl uskutočnil v rámci koalície. Následne, keď sa na niečom dohodnú, tak by sa mohol konať aj s opozíciou.

01 - Modified: 2021-11-11 14:35:27 - Feat.: 0 - Title: Cigániková: Vládne opatrenia nie sú mäkšie, ľudia bez protilátok v čiernych okresoch nebudú mať kam ísť 02 - Modified: 2021-12-16 14:05:11 - Feat.: 0 - Title: Kollár by s lockdownom pre seniorov súhlasil. Bittó Cigániková hovorí o strašení 03 - Modified: 2021-11-29 14:17:51 - Feat.: 0 - Title: Rozhodnutie o lockdowne by sa malo nechať na odborníkoch. Pred Vianocami možno príde čiastočné uvoľnenie, dúfa Raši
01 - Modified: 2023-09-14 11:34:45 - Feat.: - Title: Ak chceme dočerpať všetky eurofondy, denne musíme minúť 27 miliónov eur, upozorňuje Raši 02 - Modified: 2023-08-24 08:55:29 - Feat.: - Title: Školskí odborári žiadajú politikov o diskusiu v oblasti školstva 03 - Modified: 2023-08-20 13:51:58 - Feat.: - Title: Demokrati ďalej padajú. Nie sme šťastní, ale v žiadnom prípade neodstúpime, odkazuje Naď 04 - Modified: 2023-08-18 14:34:05 - Feat.: - Title: Táto situácia napomáha Ficovi, Hamran politikárči, tvrdí Dolinková. Cigániková ocenila, že polícia koná 05 - Modified: 2023-07-29 14:15:56 - Feat.: - Title: Hlas chce pre niektoré plánované zmeny pri reforme nemocníc dvojročný odklad
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
24. september 2023 23:41