StoryEditor

Nevidím dôvod, aby som odstúpila z funkcie, reaguje Saková na Kiskovu kritiku

06.08.2018, 17:49
Autor:
TASRTASR
Prípadom únosu sa zaoberajú orgány činné v trestnom konaní, pričom prokurátor má byť prítomný pri jednotlivých výsluchoch.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) nevidí dôvod, aby odstúpila z postu šéfky rezortu.

Urobila potrebné kroky na riadne vyšetrenie prípadu únosu vietnamského občana, ktoré sú v jej kompetencii. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov.

​Pripomenul, že ministerka zbaví mlčanlivosti zamestnancov Úradu na ochranu ústavných činiteľov, letky rezortu vnútra a zamestnancov rezortu, ktorých bude potrebné vypočuť z dôvodu riadneho objasnenia celej veci.

"Odmieta politizáciu prípadu a tak ako rezort vnútra poskytoval maximálnu súčinnosť nemeckým orgánom, bude ju poskytovať aj slovenským orgánom činným v trestnom konaní," uviedol Lazarov.

Prípadom únosu sa zaoberajú orgány činné v trestnom konaní, pričom prokurátor má byť prítomný pri jednotlivých výsluchoch. Rezort vnútra sa nebude vyjadrovať ku konkrétnym okolnostiam prípadu, odpovede na všetky položené otázky by malo dať vyšetrovanie prípadu.

Prezident Kiska uviedol po pondelkovom stretnutí s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD), že ministerka vnútra stratila jeho dôveru a správa sa, ako keby bola pravou rukou bývalého šéfa rezortu vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Začína ju vnímať ako prekážku vyšetrenia prípadu únosu Vietnamca.

01 - Modified: 2025-12-04 18:20:02 - Feat.: - Title: V Hondurase rastie napätie, sčítanie výsledkov volieb prezidenta dvakrát pozastavili 02 - Modified: 2025-12-05 08:35:21 - Feat.: - Title: U Pellegriniho míňajú desaťtisíce eur na sociálne siete. Palác tvrdí, že nezvláda nápor komentárov 03 - Modified: 2025-11-27 13:32:01 - Feat.: - Title: Určite nie je istota, že zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov podpíšem, vyhlásil Pellegrini 04 - Modified: 2025-11-24 14:04:34 - Feat.: - Title: Pellegrini udelil štátne vyznamenanie generálnemu tajomníkovi OECD 05 - Modified: 2025-11-19 23:00:00 - Feat.: - Title: Marek Trubač, odborník na etiketu a protokol: Nikto už nemá čas ani na pozdrav. A čo sa deje za múrmi paláca?
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2025 07:54