TASR

Slovákov delilo od víťazstva len necelých desať sekúnd. V predĺžení podľahli hokejistom z Česka

05.05.2018, 19:49
TASRTASRtbatba
V napínavom úvodnom zápase slovenská reprezentácia prehrala s Českom 2:3.

Slovenskí hokejisti otvorili svoje účinkovanie na MS v Kodani tesnou prehrou vo federálnom derby s Českom 2:3 po predĺžení.

Skóre sobotňajšej drámy pred vypredaným hľadiskom otvoril svojím premiérovým gólom v reprezentácii v presilovke Michal Krištof.

O vyrovnanie sa postaral v 22. minúte Dominik Kubalík, no Slováci o štyri minúty opäť viedli. Pri ďalšej presilovke sa presadil Andrej Sekera. Desať sekúnd pred koncom však vyrovnal Martin Nečas. V predĺžení rozhodol Dmitrij Jaškin.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa o necelých 22 hodín v nedeľu stretnú so Švajčiarskom. Česko nastúpi o štyri hodiny skôr proti Švédsku.

01 - Modified: 2024-05-20 14:34:39 - Feat.: - Title: V jednom ukazovateli sú horší od Slovenska už len Poliaci. Čo ukázali Ramsayho zverenci na MS v hokeji? 02 - Modified: 2024-05-19 21:35:33 - Feat.: - Title: Slováci môžu stále postúpiť do štvrťfinále. Za akých okolností sa im to podarí? 03 - Modified: 2024-05-19 21:37:40 - Feat.: - Title: Slováci podľahli Lotyšom v dramatickom zápase po nájazdoch, postup ešte nemajú istý 04 - Modified: 2024-05-19 19:03:09 - Feat.: - Title: Čechov posilnia Pastrňák a Zacha, mohli by stihnúť zápas s Kanadou 05 - Modified: 2024-05-19 17:50:32 - Feat.: - Title: Američania budú s istotou vo štvrťfinále. Kazachstan v "béčku" porazili desiatimi gólmi
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
20. máj 2024 23:16