FotoHN/Peter Mayer
StoryEditor

Odmeny by mali vyplatiť aj tým zdravotníkom, ktorí nestihli reagovať na výzvu

27.12.2021, 13:03
Autor:
TASRTASR
Minister zdravotníctva vydal pokyn na vytvorenie zoznamu vodičov sanitiek, ktorí nemajú zdravotnícke vzdelanie.

Odmeny vo výške 350 eur by sa mali vyplatiť aj tým zdravotníkom, ktorí nestihli reagovať na výzvu pre poskytnutie finančného príspevku. V pondelok to povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

"Pokiaľ budem mať informácie o tom, že to veľká časť ľudí nestihla, tak to budeme riešiť. (...) Urobíme všetko pre to, aby sme aj tým, ktorí sa nestihli zaregistrovať, to mohli vyplatiť," povedal šéf rezortu zdravotníctva.

Minister tiež vydal pokyn na vytvorenie zoznamu vodičov sanitiek, ktorí nemajú zdravotnícke vzdelanie. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) sa chce dohodnúť s dopravnými zdravotnými službami na financiách, ktoré by sa mohli vyplatiť práve vodičom, ktorí nespĺňajú podmienku zdravotníckeho vzdelania.

Odmena vo výške 350 eur sa podľa ministra zdaní. Do verejnej výzvy zberu dát na poskytnutie finančného príspevku zdravotníckym pracovníkom sa mohli poskytovatelia zdravotnej starostlivosti prihlásiť od pondelka do stredy (20. - 22. 12.) do 22.00 hod.

01 - Modified: 2025-11-04 15:47:21 - Feat.: - Title: Nemecká vláda počas pandémie stanovila pravidlá triáže. Podľa súdu sú protiústavné 02 - Modified: 2025-10-18 22:00:00 - Feat.: - Title: Živé trhy so smrťou. Obchod so zvieratami je hrozba a systém monitorovania zoonóz sa rúca 03 - Modified: 2025-10-03 11:10:00 - Feat.: - Title: Očkovanie proti covidu prinieslo 32 biliónov eur. Stálo len desiatky miliárd 04 - Modified: 2025-09-16 13:32:23 - Feat.: - Title: Slovensko sa pripája k európskej kampani s cieľom zlepšiť podmienky zdravotníkov 05 - Modified: 2025-09-13 08:46:35 - Feat.: - Title: Najväčšou chybou pri poskytovaní prvej pomoci je neurobiť nič
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
11. november 2025 09:03