StoryEditor

Progresívne Slovensko ohlásilo nové posily. Do strany vstupuje aj europoslanec Wiezik

03.12.2021, 10:20
Autor:
TASRTASR
Do strany vstupuje viacero osobností z ďalšej mimoparlamentnej strany Spolu.

Do mimoparlamentného Progresívneho Slovenska vstupuje viacero osobností zo strany Spolu. Medzi nimi napríklad europoslanec Michal Wiezik, bývalý člen predsedníctva Spolu Martin Pekár, Tamara Stohlová, ale aj Erik Kliment či Eva Kalkan a ďalší.

Informovali o tom na piatkovej tlačovej konferencii spolu s vedením strany. Predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová skonštatovala, že tieto osobnosti so sebou prinášajú cenný odborný kapitál.

Verí, že spoločnými silami prispejú k úspechu Progresívneho Slovenska na komunálnej úrovni, v eurovoľbách i parlamentných voľbách.

"Dnešný deň je dôkazom, že Progresívne Slovensko má atrakčný potenciál a priťahuje k sebe kvalitných ľudí, ktorí za sebou majú úspešnú profesijnú dráhu a ich hodnoty sú na správnom mieste. Rozhodli sa pre našu stranu, pretože nepochybujú, že tu ich práca nájde uplatnenie, že u nás nájdu podobne zmýšľajúcich a pre dobré veci zapálených ľudí," uviedla Bihariová s tým, že spájanie sa má zmysel. Skonštatovala, že Progresívne Slovensko tak bude schopné pokryť všetky odborné témy.

"Vstupujem do Progresívneho Slovenska, ktoré vnímam ako jediné hnutie na politickom poli na Slovensku, ktoré dôsledne obhajuje a rieši dôležitosť zelených tém. Environmentálne problémy sú existenčné a ich riešenie je nevyhnutné," uviedol Wiezik.

Vzhľadom na prestup zo Spolu do Progresívneho Slovenska avizoval aj prechody v Európskom parlamente od ľudovcov k frakcii Renew Europe. Verí, že tam bude mať väčší priestor na využitie svojho odborného environmentálneho a ekologického potenciálu.

Poukázal na viacero nedostatkov v oblasti ekológie aj na Slovensku, napríklad na problém presadiť reformu národných parkov.

Pekár skonštatoval, že Progresívne Slovensko a Spolu zažili viacero úspechov aj neúspechov. Hoci podľa vlastných slov odchádzajúci členovia Spolu rešpektujú rozhodnutie straníckeho snemu o nespájaní sa s Progresívnym Slovenskom, naďalej sú presvedčení, že práve toto je cesta, ktorou chcú ísť.

Predseda strany Spolu Miroslav Kollár hovorí vzhľadom na vyjadrenia skupiny nespokojných členov za posledné dni o dobrom kroku pre všetkých.

"Pre nespokojných členov, ktorí už dlhšie otvorene deklarujú, že svoju politickú budúcnosť vidia inde, aj pre nás, ktorí v strane Spolu ostávame. A napokon je to dobré aj pre demokratickú budúcnosť Slovenska - pretože kultivovaný rozchod nám môže umožniť stretnúť sa ešte niekedy pri nejakom type spolupráce na lepšej budúcnosti Slovenska. Slušných demokratov na Slovensku veľa nezostalo," uviedol.

Poznamenal, že od septembrového snemu bola strana vystavená "neustálej paľbe zelenej frakcie" a v odchode niektorých členov vidí príležitosť konsolidovať stranu a sústrediť kapacity na poctivú programovú a politickú prácu.

"Odchodom troch desiatok nespokojných dnes symbolicky končíme neúspešný zelený experiment bývalého predsedu Juraja Hipša - čo neznamená, že nezostávame environmentálne zodpovednou stranou," povedal Kollár s tým, že sa končí aj niekoľkomesačné obdobie zbytočných vnútorných sporov o to, "kto sme a čo chceme".

01 - Modified: 2021-04-09 07:56:41 - Feat.: 0 - Title: Valášek po odchode zo Za ľudí vstupuje do Progresívneho Slovenska 02 - Modified: 2021-09-26 11:20:46 - Feat.: 0 - Title: Progresívne Slovensko: Umelé oplodnenie musí byť dostupné pre všety ženy, aj slobodné 03 - Modified: 2021-10-19 13:29:57 - Feat.: 0 - Title: Progresívne Slovensko protestuje proti návrhu Záborskej. Podrýva rozhodovanie žien, tvrdí Petrík
01 - Modified: 2023-06-06 11:16:28 - Feat.: - Title: Progresívne Slovensko považuje za dôležité financovať materské školy z rezortu školstva 02 - Modified: 2023-06-02 09:17:51 - Feat.: - Title: Šimečka ponúka budúcnosť Slovenska v Únii a NATO, na Ukrajine vidí príležitosti 03 - Modified: 2023-05-30 09:26:35 - Feat.: - Title: Progresívci považujú za dôležité vysloviť dôveru vláde odborníkov 04 - Modified: 2023-05-30 07:54:08 - Feat.: - Title: Záborskej združenie zvažuje právne kroky, dotácie od exministra Krajniaka vyvolali pochybnosti 05 - Modified: 2023-05-25 08:45:12 - Feat.: - Title: Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, Progresívne Slovensko predbehlo Pellegriniho Hlas
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
07. jún 2023 09:58