Polícia Slovenskej republiky
StoryEditor

Polícia začala po tragickej nehode trestné stíhanie za všeobecné ohrozenie

14.10.2017, 13:41
Autor:
TASRTASR
Vodiča nákladného vozidla dopravní policajti podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Pri dnešnej tragickej dopravnej nehode pri obci Nitrica v okrese Prievidza prišli o život 54-ročný Milan z Michaloviec, 54-ročná Katarína zo Spišskej Novej Vsi, 55-ročná Ľubica z Prešova, 36-ročná Lucia z Prešova, 47-ročná Alena z Bardejova, 34-ročná Jana z Novák a najmladšia obeť 28-ročná Júlia z Ráztočna v okrese Prievidza. Jedna žena – 48-ročná Anna zo Stropkova, stále bojuje o život v bojnickej nemocnici.

​Informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

K dopravnej nehode došlo tak, že 35-ročný Radoslav z okresu Nové Mesto nad Váhom jazdil na nákladom vozidle MAN s chladiarenským návesom od Prievidze smerom do Bánoviec nad Bebravou. Oproti jazdila dodávka Opel Vivaro. Z doposiaľ nezistených príčin pravdepodobne na stredovej prerušovanej čiare došlo k čelnej zrážke nákladného vozidla s oproti idúcou dodávkou, v ktorej sa viezlo celkom osem ľudí,“ priblížila Antalová.

Ako dodala, vodiča nákladného vozidla dopravní policajti podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vodičovi dodávky bude odobratá krv na súdnej pitve.

Škoda na vozidlách a na prepravovanom náklade bola predbežne vyčíslená na asi 110-tisíc eur.

Na miesto dopravnej nehody bol prizvaný aj súdny znalec z odboru cestnej dopravy. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia. Príčina a miera zavinenia tejto dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania,“ doplnila Antalová.

01 - Modified: 2025-12-17 11:35:36 - Feat.: - Title: Vianočná parkovacia apokalypsa: Aké parkovacie miesto si vyberať a vyhnúť sa škodám? 02 - Modified: 2025-12-15 11:00:00 - Feat.: - Title: Toto zlodeji nečakali. Žena ochránila svoj mobil tým, že sa na lupiča doslova zavesila 03 - Modified: 2025-12-12 09:11:37 - Feat.: - Title: Vodič nákladného auta narazil do vlaku pri Bolešove, utrpel vážne zranenia 04 - Modified: 2025-12-11 07:43:29 - Feat.: - Title: V okrese Lučenec zišiel z cesty autobus, skončil v priekope. Na mieste je polícia 05 - Modified: 2025-12-09 20:21:46 - Feat.: - Title: Člen britských ozbrojených síl zahynul na Ukrajine pri nehode
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
18. december 2025 13:22