Novinárom verí 42,6 percenta respondentov.Pixabay
StoryEditor

Akým témam sa Golunov venuje?

12.06.2019, 14:42
36-ročný ruský novinár píše pre spravodajský portál Meduza, ktorý sídli v Lotyšsku.

Redakcia sa tam presunula pred piatimi rokmi z obavy pred represiami ruských úradov, v Moskve má však stále niekoľko zvláštnych spravodajcov. Portál má podtitul „Skutočné Rusko. Dnes.“, čo evokuje jeho protikremeľské zameranie.

Medzi jeho poslednými správami svietia nielen informácie ohľadom ich v súčasnosti najznámejšieho novinára, ale aj tie o opozičných lídroch, trestných stíhaniach voči novinárom či aktivistom a fake news.

Ide tak o iné témy, aké nájdeme na väčšine ruských portáloch, ktoré sú viac či menej okato naklonené administratíve súčasného prezidenta Vladimira Putina.

Golunov už viackrát odhalil korupciu medzi vysokopostavenými podnikateľmi či politickou elitou a venoval sa aj podvodným finančným schémam v Moskve.

Súčasným tŕňom v oku „vyšších“ mala byť údajná machinácia v moskovskom pohrebníctve, ktoré majú podľa ruských médií vlastniť aj kriminálne skupiny.

01 - Modified: 2025-12-18 23:00:00 - Feat.: - Title: ANALÝZA: Putinov poker. Rusko sa robí silnejším, než je, a Západ mu na to skáče 02 - Modified: 2025-12-18 17:02:50 - Feat.: - Title: Ruskú raketu Orešnik schopnú niesť jadrové hlavice nasadili v Bielorusku 03 - Modified: 2025-12-18 16:57:12 - Feat.: - Title: Rusko tvrdí, že je pripravené obnoviť medzivládnu komisiu pre spoluprácu so Slovenskom 04 - Modified: 2025-12-18 16:17:59 - Feat.: - Title: Šéf ruskej civilnej rozviedky telefonoval s novou riaditeľkou britskej MI6 05 - Modified: 2025-12-18 15:41:28 - Feat.: - Title: Ruské tajné služby mali zastrašovať Belgicko a Euroclear pre zmrazené aktíva pre Ukrajinu, píše Guardian
menuLevel = 2, menuRoute = focus/zahranicie, menuAlias = zahranicie, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
19. december 2025 07:38