Vo voľbách teda nešlo primárne o to, kto vyhrá, ale koľko ľudí sa na nich zúčastní.
Putin a jeho tím sa snažili vyraziť opozícii z ruky argument, že nízka účasť bude znamenať slabý mandát pre prezidenta. „Víťaz volieb bol jasný. Štát však viedol obrovskú kampaň za to, aby bola účasť čo najvyššia,“ povedal v rozhovore pre HN televíziu Alexander Duleba, riaditeľ Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku.
Na Rusov tak bol médiami, inštitúciami i štátnymi aj súkromnými firmami vyvíjaný nátlak, aby v nedeľu išli voliť. Niektoré obchody ponúkali zľavy na svoj sortiment pre voličov. Na účasť vyzývali známe osobnosti, mladí speváci interpretovali skladby vyzdvihujúce Putina. Pozornosť ľudí bola bombardovaná cez sociálne siete i televízne programy.
01 - Modified: 2025-05-30 22:00:00 - Feat.: - Title: Existuje cesta, ktorá vedie k mieru s Putinom?
02 - Modified: 2025-05-30 16:31:31 - Feat.: - Title: REPORTÁŽ Z JEREVANU: Obranný priemysel aj jadrová energetika. Prečo premiér Fico upiera zrak práve na Kaukaz?
03 - Modified: 2025-05-30 11:17:43 - Feat.: - Title: Putin sa stretne so Zelenským iba keď pokročia rokovania na nižšej úrovni, uviedol Kremeľ
04 - Modified: 2025-05-30 09:39:20 - Feat.: - Title: O čo im ide? Rusko masívne prestavuje svoje jadrové základne, prísne tajné informácie boli verejne dostupné na internete
05 - Modified: 2025-05-30 07:20:02 - Feat.: - Title: Obavy Ruska z rozšírenia NATO na východ sú oprávnené, povedal Trumpov splnomocnenec