StoryEditor

Vymení Majerského? Karas po úspechu nevylúčil záujem o post predsedu KDH. Fico politikárči, tvrdí

13.10.2025, 18:00
  • V rozhovore s podpredsedom KDH Viliamom Karasom sa dozviete:
  • Ako vníma pokračovanie spolupráce KDH s Františkom Majerským a Františkom Mikloškom.
  • Či je chybou, že v ústave je nejasné slovo „predovšetkým“.
  • Prečo premiér vďaka tomu hovorí o lepších možnostiach pri sporoch o plyn a ropu.
  • A či má v KDH väčšie ambície.

V poslaneckom klube KDH pokračujú František Majerský aj František Mikloško a predsedníctvo hnutia si pochvaľuje prijatie novely ústavy. Podpredseda KDH a autor zmien Viliam Karas hovorí o významnom úspechu nielen pre stranu, ale pre celé Slovensko.

Tvrdí, že nálada v hnutí je dobrá a že podpora voličov sa bude odvíjať od konzistencie krokov KDH. „Po rokoch sme presadili zásadnú zmenu z nášho programu. Dokázali sme to z opozície, lebo sme mali odvahu a kompetenciu,“ vyhlásil v relácii Doslova.

Karas sa neobáva, že ich voliči odídu k strane Smer. Že konzervatívne hodnoty chránia naprieč témami a rezortmi podľa neho dokladá aj to, že oni kritizujú pripravované zmeny v školstve a premiér Robert Fico nie.

„Vedieme boj za zachovanie slobody voľby rodičov, kam pôjdu do školy ich deti. Reforma ministra Druckera ide hlboko proti ústave. De facto znamená zoštátnenie školstva,“ uviedol s tým, že zmenu považujú za progresívnu a zo strany Smer protesty vidieť nie je.

image

Matovič varuje Šimečku pred Bugárovým manuálom: Za nami neprišiel, ale vidíme veľa stretnutí s ľuďmi z Hlasu

Dodal, že premiér Robert Fico bol na problém upozornený. „Ak by túto reformu r...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 3, menuRoute = tv/relacie/doslova, menuAlias = doslova, menuRouteLevel0 = tv, homepage = false
05. jún 2026 22:51