Budúci maďarský premiér Péter Magyar. FOTO: Reuters
StoryEditor

Budúci premiér Magyar odmietol osobnú ochranu Orbánovho Protiteroristického centra

04.05.2026, 16:23
Autor:
TASRTASR

János Hajdu bol dlhoročným telesným strážcom ministerského predsedu Viktora Orbána, ktorý TEK zriadil v roku 2010 a poveril ho okrem ochrany premiéra aj ochranou prezidenta a predsedu parlamentu.

Budúci maďarský premiér Péter Magyar v pondelok telefonicky informoval veliteľa Protiteroristického centra generála Jánosa Hajdua, že osobnú ochranu predsedu vlády bude od 9. mája namiesto TEK zabezpečovať Pohotovostná jednotka polície. S odvolaním sa na portál 24.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Podľa portálu bol Hajdu dlhoročným telesným strážcom ministerského predsedu Viktora Orbána, ktorý TEK zriadil v roku 2010 a poveril ho okrem ochrany premiéra aj ochranou prezidenta a predsedu parlamentu.

Podobný krok podľa portálu hvg.hu urobil aj bývalý prezident János Áder, ktorý v roku 2015 pre podozrenie z donášania o svojich súkromných stretnutiach Orbánovi vymenil ochranku TEK za príslušníkov novovytvorenej prezidentskej ochrannej jednotky.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
04. jún 2026 13:46