Archívna snímka požiaru v Tuapse z roku 2024. FOTO: REUTERS
StoryEditor

Ukrajinské drony zasiahli prístav a plynovod v Tuapse, Rusko útočilo na Odesu

31.12.2025, 07:59
31.12.2025, 10:10
Autor:
TASRTASR

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z nočných útokov v oblasti Čierneho mora, obe krajiny hlásia zranených.

Ukrajinský dronový útok v noci na stredu poškodil infraštruktúru prístavu a plynovod v ruskom meste Tuapse, uviedla tamojšia regionálna správa.

Podľa Kyjeva Moskva zase uskutočnila útoky v ukrajinskej Odeskej oblasti, informujú agentúry Reuters a AFP.

Ruský kanál SHOT na platforme Telegram uviedol, že v utorok neskoro večer bolo nad Tuapse počuť sériu výbuchov a že obyvatelia jednej štvrte hlásili požiar.

image

Americký veľvyslanec pri NATO spochybňuje ruské tvrdenia o útoku na sídlo Putina

Niekoľko ukrajinských médií na tej istej platforme zverejnilo fotografie, ktoré v diaľke v noci ukazujú veľký požiar. Kyjev sa však podľa Reuters k útoku bezprostredne nevyjadril a agentúre sa nepodarilo nezávisle potvrdiť pravdivosť správ ani rozsah škôd.

Mesto Tuapse je kľúčové pre vývoz ruskej ropy a podľa Reuters bolo počas prebiehajúcej vojny na Ukrajine opakovane zasiahnuté dronovými útokmi Kyjeva.

Ruská agentúra TASS medzičasom informovala, že nočný incident si vyžiadal dve zranené osoby. Útok údajne poškodil aj päť domov, kotvisko a zariadenie na spracovanie ropy v meste.

Ukrajina v stredu potvrdila, že ruské útoky v meste Odesa zranili šesť ľudí, vrátane troch detí. „Drony zaútočili na obytnú, logistickú a energetickú infraštruktúru nášho regiónu,“ uviedol regionálny šéf miestnej vojenskej správy Serhij Lysak na Telegrame.

Poškodené boli viaceré výškové budovy, v jednej z nich vypukol požiar. V dôsledku útoku tiež zostali časti mesta na pobreží Čierneho mora bez dodávok elektriny a niektorí obyvatelia bez tepla a vody.

„Ďalší dôkaz, že Rusko útočí na civilistov. Útok pokračuje, preto naliehavo žiadam všetkých, aby zostali na bezpečných miestach,“ uviedol Lysak krátko pred 01.00 h miestneho času.

Podľa najnovších informácií utrpelo zranenia šesť osôb, z toho tri deti vo veku sedem mesiacov, osem a 14 rokov. Vo vážnom stave je 42-ročný muž. Vek zvyšných dvoch ľudí nebol bezprostredne známy.

Terčom ruského útoku sa stalo aj mesto Bila Cerkva v Kyjevskej oblasti, uviedol tamojší gubernátor Mykola Kalašnyk s tým, že dvaja ľudia boli zranení a v dvoch výškových budovách boli rozbité okná a poškodené balkóny.

01 - Modified: 2025-12-30 21:52:00 - Feat.: 1 - Title: Americký veľvyslanec pri NATO spochybňuje ruské tvrdenia o útoku na sídlo Putina 02 - Modified: 2025-12-30 17:44:00 - Feat.: 1 - Title: Zelenskyj: Rokujeme s Trumpom o prítomnosti amerických vojakov v rámci záruk 03 - Modified: 2025-12-30 14:28:56 - Feat.: 1 - Title: Medvedev sa vyhrážal Zelenskému: Práve teraz mu smrť často dýcha na krk 04 - Modified: 2025-12-30 11:03:28 - Feat.: 1 - Title: Útok na Putinovu rezidenciu sa nestal, tvrdí ukrajinský minister. Dôkaz nie je potrebný, reaguje Kremeľ
01 - Modified: 2025-12-31 22:51:01 - Feat.: - Title: Ukrajina si želá mier, ale nie za každú cenu, povedal Zelenskyj. Slabú mierovú dohodu nepodpíše 02 - Modified: 2025-12-31 19:15:22 - Feat.: - Title: Kino, operačná sála a mramor. Putin má na Kryme luxusný palác, ukazujú snímky 03 - Modified: 2025-12-31 19:03:16 - Feat.: - Title: Ukrajina podnikla dronový útok na veľký sklad paliva, cieľom bola aj ropná rafinéria v Rusku 04 - Modified: 2025-12-31 18:34:20 - Feat.: - Title: Ako posunúť rokovania o mieri na Ukrajine vpred? Rubio rokoval s predstaviteľmi európskych krajín 05 - Modified: 2025-12-31 16:46:54 - Feat.: - Title: Útok na Putinovu rezidenciu je výmysel. Ruské video je na smiech, reaguje Ukrajina na Moskvu
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
31. december 2025 23:51