Americký prezident Donald Trump. FOTO: Reuters
StoryEditor

Tomahawky Kyjevu: Trump sa už rozhodol. Je to spôsob, ako dostať Putina pod tlak

09.10.2025, 14:57
Autor:
jhrjhr
  • Americký prezident Donald Trump chce poskytnúť Ukrajine malé množstvo striel Tomahawk, aby zatlačil na Rusko a donútil Vladimira Putina zasadnúť k rokovaciemu stolu.
  • Píše to španielsky denník El Mundo.
  • Šéf Bieleho domu sa už vo veci údajne rozhodol, aké budú jeho kroky, však zatiaľ nie je oficiálne známe.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požiadal amerického prezidenta Donalda Trumpa o tomahawky s tým, že ich nakúpia a odovzdajú Ukrajine štáty NATO. Americký prezident v pondelok uviedol, že už sa o dodávkach tejto zbrane "rozhodol".

Dodal, že pred odoslaním musí vedieť, na aké účely Kyjev tieto rakety chce. Zdôraznil, že nemieni eskalovať vojnu.

Trump: „Už som sa tak trochu rozhodol“ o predaji rakiet Tomahawk Ukrajine.

Podľa portálu Axios ukrajinské úrady nevedia, aké je Trumpovo rozhodnutie. Zdroj blízky ukrajinskej vláde webu povedal, že Trumpova administratíva má obavy, či USA dokážu používanie rakiet Ukrajinou kontrolovať.

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
05. jún 2026 14:01