Poľský prezident Andrzej Duda. FOTO: Reuters
StoryEditor

Poľský prezident sa zúčastní na pohrebe pápeža, sobota bude dňom štátneho smútku

22.04.2025, 13:37
Autor:
TASRTASR

Pohrebné obrady vo Vatikáne sa začnú v sobotu o 10.00 h. Po ich skončení bude rakva s telom pápeža prevezená do Baziliky Panny Márie Väčšej, kde bude podľa svojej vôle pochovaný.

Prezident Poľska Andrzej Duda a jeho manželka Agata Kornhauser-Dudová sa v sobotu zúčastnia na pohrebe pápeža Františka vo Vatikáne. Na sieti X to v utorok oznámil šéf zahraničného odboru Prezidentskej kancelárie Wojciech Kolarski.

Prezident Duda zároveň rozhodol, že deň pápežovho pohrebu bude v Poľsku dňom štátneho smútku. Príslušné nariadenie však musí ešte podpísať predseda vlády.

image

Pápeža Františka pochovajú v sobotu, rozhodli kardináli

Podujatie v Hnezdne pri príležitosti tisíceho výročia korunovácie poľského kráľa Boleslava Chrabrého, ktoré boli pôvodne plánované na sobotu, sa uskutočnia o deň skôr, v piatok 25. apríla.

Pohrebné obrady vo Vatikáne sa začnú v sobotu o 10.00 h. Po ich skončení bude rakva s telom pápeža prevezená do Baziliky Panny Márie Väčšej (Santa Maria Maggiore), kde bude podľa svojej vôle pochovaný.

01 - Modified: 2025-11-06 10:16:35 - Feat.: - Title: Poľská armáda chce do konca roka vycvičiť 100-tisíc ľudí, budúci rok štvornásobok 02 - Modified: 2025-11-06 09:45:45 - Feat.: - Title: Poľské štátne železnice nahlásili prokuratúre správy od majiteľa RegioJetu 03 - Modified: 2025-11-05 22:24:38 - Feat.: - Title: Raši prijal v stredu poľského prezidenta Nawrockého. Susedstvo s Poľskom má strategický rozmer, tvrdí 04 - Modified: 2025-11-05 17:02:35 - Feat.: - Title: Fico sa stretol s Nawrockim. Spolupráca V4 je predpokladom rozvoja Slovenska v európskom priestore, tvrdí 05 - Modified: 2025-11-05 16:50:03 - Feat.: - Title: Poľská centrálna banka opäť znížila základný úrok, teraz predstavuje 4,25 percenta
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
07. november 2025 08:31