Ilustračná fotografia. FOTO: Reuters
StoryEditor

V peruánskej Lime vyhlásili mimoriadny stav po vražde známeho speváka

17.03.2025, 08:50
Autor:
TASRTASR

Vydieranie je problémom v celej Latinskej Amerike, no v Peru nadobudlo alarmujúce rozmery.

V nedeľu večer vyhlásila peruánska vláda v hlavnom meste Lima mimoriadny stav v súvislosti s vlnou vrážd spojených s vydieraním. Podľa miestnych médií ich v krajine od januára zaznamenali viac ako 400, píše agentúra AFP.

Opatrenie vlády vyvolala vražda známeho peruánskeho speváka Paula Floresa, ktorého v nedeľu zastrelili nájomní vrahovia. Zaútočili na autobus, v ktorom sa Flores viezol s ostatnými členmi kapely Armonia 10 po koncerte neďaleko Limy. Zástupcovia hudobníkov uviedli, že sa im vyhrážal zločinecký gang s cieľom získať od nich peniaze.

"Bolo nariadené, aby bol v najbližších hodinách vyhlásený mimoriadny stav v celej provincii Lima a v provincii Callao," uviedol peruánsky premiér Gustavo Adrianzén na platforme X.

Vydieranie je problémom v celej Latinskej Amerike, no v Peru podľa AFP nadobudlo alarmujúce rozmery. Mimoriadny stav vláda v hlavnom meste vyhlásila už minulý roka a nasadila armádu po sérii vrážd vodičov autobusov, z ktorých obviňovala vydieračské zločinecké gangy.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
04. jún 2026 11:39