Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. FOTO: Reuters
StoryEditor

Szijjártó: Dostali sme záruky od EÚ, preto sme schválili predĺženie sankcií

27.01.2025, 17:06
Autor:
TASRTASR

Maďarsko sa rozhodne o predĺžení platnosti protiruských sankcií v závislosti od toho, či dostane záruky energetickej bezpečnosti od Európskej komisie, uviedol Szijjártó.

Po dlhých rokovaniach z uplynulých dní dostalo Maďarsko v pondelok od Európskej komisie záruky, ktoré sú nevyhnutné pre budúcnosť jeho energetickej bezpečnosti. Preto na rokovaní ministrov zahraničných vecí členských štátov Európskej únie nevetovalo predĺženie protiruských sankcií, uviedol na Facebooku šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.

Maďarský minister zahraničných vecí označil teraz dosiahnutý výsledok za "obrovský úspech", čo podľa jeho slov znamená, že Komisia bola nútená podniknúť kroky na zaručenie bezpečnosti maďarských dodávok energie.

image

Szijjártó: Maďarsko potrebuje záruku, že Ukrajina nezabráni dovozu energií

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán pôvodne avizoval, že predĺženie účinnosti sankcií voči Moskve bude Budapešť v Bruseli vetovať, nakoniec tak však neurobila.

Maďarsko sa rozhodne o predĺžení platnosti protiruských sankcií v závislosti od toho, či dostane záruky energetickej bezpečnosti od Európskej komisie, uviedol Szijjártó v pondelok ešte pred stretnutím šéfov diplomacií EÚ.

01 - Modified: 2025-07-17 14:19:33 - Feat.: - Title: Szijjártó predvolal veľvyslanca Ukrajiny pre protimaďarské útoky 02 - Modified: 2025-07-17 13:42:57 - Feat.: - Title: Európska komisia predvoláva Maďarsko na Súdny dvor EÚ 03 - Modified: 2025-07-17 10:40:06 - Feat.: - Title: V Zakarpatskej oblasti podpálili chrám, na ktorom nechali protimaďarské nápisy 04 - Modified: 2025-07-17 09:30:38 - Feat.: - Title: Schillerová kritizuje návrh rozpočtu EÚ, podľa nej posilňuje Brusel a zväzuje štáty 05 - Modified: 2025-07-17 07:29:17 - Feat.: - Title: USA sú blízko obchodnej dohody s Indiou, Trump nevylučuje ani dohodu s EÚ
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
18. júl 2025 06:31