Ukrajinskí vojaci sa plavia po rieke Dneper. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Ukrajina stále bojuje na východnom brehu rieky Dneper, napriek tomu, že ich pozície zničili, tvrdí Kyjev

18.07.2024, 18:59
Autor:
TASRTASR

Rusko obsadenie ukrajinskej obce ohlásilo už vo februári, oznámil ho aj ruský prezident Vladimir Putin.

Pozície ukrajinskej armády v okolí obce Krynky na východnom brehu rieky Dneper síce boli zničené, no ukrajinská armáda tam naďalej vykonáva bojové akcie, uviedol vo štvrtok hovorca ukrajinskej armády Dmytro Lychovij. Správa pochádza z agentúry AFP.

Obec Krynky, ktorá mala v minulosti približne 1000 obyvateľov, sa nachádza v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny.

"Ukrajinské sily naďalej pokračujú v bojových akciách na východnom brehu rieky Dneper vrátane oblasti okolo obce Krynky. Je však pravdou, že väčšina hlavných pozícií ukrajinských jednotiek v tejto obci bola úplne zničená intenzívnou, kombinovanou a dlhodobou nepriateľskou paľbou," vyhlásil Lychovij v reakcii na informácie zverejnené ukrajinskými štátnymi médiami, podľa ktorých ukrajinská armáda ukončila misiu na tamojšom predmostí.

image

Vojna potrvá desať rokov, potom Ukrajina prestane existovať, vyhlásil Medvedev

Lychovij ďalej uviedol, že ruské útoky obec úplne zničili a premenili na kopu trosiek. "Už to viac nie je sídlo, na tom mieste je už viac-menej nemožné udržať obranu. Máme však aj iné predmostia ako Krynky a bojové operácie na východnom brehu Dnepra pokračujú," dodal.

Rusko obsadenie ukrajinskej obce ohlásilo už vo februári, oznámil ho aj ruský prezident Vladimir Putin.

Ruské jednotky obsadili rozsiahle oblasti Chersonskej oblasti po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vo februári 2022, ukrajinská armáda však v novembri toho istého roku opäť dobyla hlavné mesto oblasti Cherson.

01 - Modified: 2024-07-18 13:25:11 - Feat.: 1 - Title: Česko a Ukrajina uzavreli bezpečnostnú dohodu 02 - Modified: 2024-07-18 12:55:25 - Feat.: 1 - Title: Litovský parlament schválil odstúpenie od Dohovoru o kazetovej munícii 03 - Modified: 2024-07-22 14:41:23 - Feat.: 1 - Title: Vojna potrvá desať rokov, potom Ukrajina prestane existovať, vyhlásil Medvedev 04 - Modified: 2024-07-18 12:03:43 - Feat.: 1 - Title: Ropa z ruského Lukoilu už na Slovensko netečie. Dlhodobý výpadok negatívne ovplyvní Slovnaft
01 - Modified: 2025-12-05 19:20:14 - Feat.: - Title: Miliardy na obranu pred Ruskom. Nórsko navyšuje rozpočet a objednáva ponorky od Thyssenkruppu 02 - Modified: 2025-12-05 18:49:17 - Feat.: - Title: Ukrajinský dron udrel v metropole Čečenska. Zasiahol úrad vedľa tajnej služby FSB, hlási Kadyrov 03 - Modified: 2025-12-05 16:37:05 - Feat.: - Title: Na stole je plán na ukončenie vojny. Ukrajinská delegácia opäť rokuje s Američanmi na Floride 04 - Modified: 2025-12-05 14:52:55 - Feat.: - Title: Okamih pravdy: Európa tlačí na Belgicko. Rusi sa na boji o svoje zmrazené miliardy skvele bavia 05 - Modified: 2025-12-05 12:58:10 - Feat.: - Title: Európa je v civilizačnom rozklade. Okrem vojny ju ničí aj migrácia, tvrdí Trumpova bezpečnostná správa
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
05. december 2025 20:26