FOTO: REUTERS
StoryEditor

Európska komisia zrejme začne vyšetrovať americkú firmu Microsoft

03.07.2023, 17:43
Autor:
TASRTASR

Microsoft v uplynulom desaťročí dostal za porušovanie protimonopolných pravidiel v EÚ pokuty celkom za 2,2 miliardy eur.

Európska komisia v najbližších mesiacoch pravdepodobne začne vyšetrovať americkú technologickú spoločnosť Microsoft, pretože rokovania o náprave v súvislosti s integráciou aplikácie Teams do balíčka nástrojov Office neprinieslo uspokojivý výsledok. Uviedla to dnes agentúra Reuters, ktorá sa odvoláva na informované zdroje.

Technologický gigant Microsoft ponúkol zníženie ceny svojho kancelárskeho softvéru Office bez chatovacej aplikácie Teams, keď sa v roku 2020 sťažoval vlastník aplikácie Slack Európskej komisii na Microsoft. Podľa neho zneužíva svoje postavenie na trhu integráciou svojej komunikačnej aplikácie do Office.

image

Obrovský míľnik pre Apple. Ako prvá firma dosiahol trhovú hodnotu vyše tri bilióny dolárov

Európska komisia sa usilovala o výraznejšie zníženie ceny, než aké ponúkal Microsoft, uviedli informované osoby. Komisia je exekutívnym orgánom Európskej únie a má rozsiahle právomoci, okrem iného plní úlohu únijného protimonopolného úradu.

Microsoft v uplynulom desaťročí dostal za porušovanie protimonopolných pravidiel v EÚ pokuty celkom za 2,2 miliardy eur. Sankcie sa týkali aj toho, že firma zväzovala dva alebo viac produktov, čím podľa EK obmedzovala konkurenciu.

01 - Modified: 2025-12-05 18:28:38 - Feat.: - Title: Pokuta pre sieť X je zatiaľ symbolická, reakcia eurokomisie je však dôležitá, tvrdí analytik 02 - Modified: 2025-12-05 15:45:07 - Feat.: - Title: „Európa zdaňuje Američanov, aby dotovala samu seba.“ Šéf úradu z USA ostro kritizuje pokutu pre Muskovu sieť X 03 - Modified: 2025-12-05 15:06:23 - Feat.: - Title: Európska komisia odmietla kritiku migračnej politiky a tvrdenia o úpadku zo správy USA 04 - Modified: 2025-12-04 13:25:04 - Feat.: - Title: Rusko neprehrá, je to ilúzia, svoje aktíva dostane späť, šokoval belgický premiér 05 - Modified: 2025-12-03 10:05:36 - Feat.: - Title: Belgicko odmieta návrhy Európskej komisie o využití zmrazených ruských aktív
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
06. december 2025 13:41