Ilustračná fotografia. FOTO. Reuters
StoryEditor

Meta zvažuje spustenie novej sociálnej siete, jej popis pripomína twitter, ktorý má problémy

11.03.2023, 08:14
Autor:
ČTKČTK

Správa o plánoch spoločnosti Meta prichádza v čase, keď Facebook stráca popularitu medzi mladými užívateľmi.

Prevádzkovateľ sociálnych sietí facebook a instagram uvažuje o spustení vlastnej obdoby twitteru, ktorý sa ocitá v problémoch pod novým šéfom Elonom Muskom. Spoločnosť Meta médiám oznámila, že interné diskusie sa týkajú "decentralizovanej" platformy "pre zdieľanie textových správ". Kedy by firma mohla novú službu predstaviť, nebolo jasné.

Televízia CNN vo svojom titulku vyjadrenia zhrnula tak, že Meta zvažuje novú sieť, ktorej popis "znie veľa ako twitter". Platforma, ktorú na jeseň prevzal miliardár Musk, má problémy s udržaním inzerentov a vo veľkom prepúšťa, čo podľa médií okrem iného oslabuje jej schopnosť vymáhať pravidlá proti nežiaducemu obsahu vrátane detskej pornografie. Z chaosu v twitteri sa pritom snažia ťažiť viacerí konkurenční hráči.

image

Meta pracuje na konkurencii Twitteru, buduje novú sociálnu sieť

"Zaoberáme sa samostatnou, decentralizovanou sociálnou sieťou pre zdieľanie textových správ. Sme presvedčení, že je tu príležitosť pre oddelený priestor, kde by si tvorcovia a osobnosti mohli vymieňať aktuálne oznámenie o svojich záujmoch, "uviedla Meta.

Spomínané diskusie zrejme vo vnútri technologickej spoločnosti prebiehajú už dlhší čas. Denník The New York Times v decembri napísal, že zamestnanci Mety si v novembri pri "virtuálnom brainstormingu" vymieňali nápady ohľadom toho, "ako vybudovať budúci twitter". Web Platformer však v piatok s odvolaním sa na svoje zdroje uviedol, že projekt je stále vo veľmi ranej fáze vývoja.

image

Mädlí si Zuckerberg ruky? Meta by mohla profitovať z potenciálneho zákazu TikToku v Spojených štátoch

Ak by Meta skutočne spustila decentralizovanú platformu, znamenalo by to zásadný rozdiel oproti facebooku či instagramu. Išlo by o model bližší sieťam ako Reddit, Discord alebo Mastodon, kde si užívatelia môžu vytvárať vlastné komunity alebo "servery" s vlastnými pravidlami. Mastodon v posledných mesiacoch zaznamenal prudký nárast v počte užívateľov v nadväznosti na zmeny vo vedení twitteru.

Správa o plánoch spoločnosti Meta prichádza v čase, keď facebook stráca popularitu medzi mladými užívateľmi, podotýka agentúra Reuters. "Instagram tiež čelí tvrdej konkurencii, pričom tvorcovia obsahu a populárni influenciári z platformy odchádzajú na Tiktok," dodáva.

01 - Modified: 2023-03-10 18:30:30 - Feat.: 1 - Title: Meta pracuje na konkurencii Twitteru, buduje novú sociálnu sieť 02 - Modified: 2023-03-10 09:27:57 - Feat.: 1 - Title: Štátny ústav pre kontrolu liečiv sťahuje z trhu jednu šaržu lieku, ktorý pomáha predchádzať vzniku zlomenín 03 - Modified: 2023-03-08 10:20:44 - Feat.: 1 - Title: Mädlí si Zuckerberg ruky? Meta by mohla profitovať z potenciálneho zákazu TikToku v Spojených štátoch
01 - Modified: 2023-09-27 06:29:45 - Feat.: - Title: Autista s maniodepresívnou poruchou, čo berie drogy. Prečo je Elon Musk nebezpečnejší ako Trump? 02 - Modified: 2023-09-25 13:17:24 - Feat.: - Title: Facebook si posvieti na Fica a spol. TikTok a Meta sprísnia boj proti proruskej propagande v slovenskej predvolebnej kampani 03 - Modified: 2023-09-19 08:20:11 - Feat.: - Title: Musk naznačil, že chce spoplatniť prístup k sociálnej sieti X pre všetkých užívateľov 04 - Modified: 2023-09-19 11:00:00 - Feat.: - Title: Radikálny krok Elona Muska. Je pripravený spoplatniť ľuďom sociálnu sieť X, tvrdí, že má na to dobrý dôvod 05 - Modified: 2023-09-19 06:00:00 - Feat.: - Title: Môžu byť ešte hlúpejšie? TikTokom sa šíri ďalší nebezpečný trend, deti sa po novom polievajú horľavinou a zapaľujú
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
30. september 2023 01:36