Vadim Bojko podľa svedkov prišiel do svojej kancelárie, z ktorej sa následne ozvalo päť výstrelov. FOTO: Telegram
StoryEditor

Spáchal samovraždu piatimi ranami do hrude? Ruský plukovník zomrel za podivných okolností

17.11.2022, 07:15
Autor:
TASRTASR

Plukovníka Vadima Bojka objavili v stredu mŕtveho a s viacnásobnými strelnými zraneniami v jeho kancelárii na Makarovovej pacifickej vyššej námornej škole vo Vladivostoku.

Ruského plukovníka Vadima Bojka, ktorý sa podieľal na odvodoch v rámci mobilizácie nariadenej šéfom Kremľa Vladimirom Putinom, našli v stredu zastreleného v jeho kancelárii v prestížnej vojenskej škole vo Vladivostoku. Podľa prvotných ruských správ mal spáchať samovraždu, incident však sprevádzajú isté zvláštne okolnosti, informuje na svojej webstránke britský denník Daily Mail.

Našli ho v kancelárii

Plukovníka Bojka (44) objavili v stredu mŕtveho a s viacnásobnými strelnými zraneniami v jeho kancelárii na Makarovovej pacifickej vyššej námornej škole vo Vladivostoku.

Bojko podľa svedkov prišiel do svojej kancelárie, z ktorej sa následne ozvalo päť výstrelov. Jeden z jeho podriadených sa následne do kancelárie vbehol pozrieť, aby zistil, čo sa stalo. Bojka našiel mŕtveho. Prvotné správy ruských médií hovoria o predpokladanej samovražde, a to aj napriek viacerým výstrelom.

Ruský spravodajský portál BAZA však uviedol, že vyšetrovatelia pri tele plukovníka našli päť nábojníc a štyri pištole značky Makarov. Portál vo svojej správe tiež označoval za povážlivé, ako sa mohol plukovník päťkrát sám postreliť do hrude. Na mieste údajne nenašli ani žiadny list na rozlúčku.

Podobný prípad

Nejde pritom o prvý prípad podivného úmrtia ruského dôstojníka, uvádza Daily Mail.

Naposledy v októbri bolo - taktiež v ruskom Prímorskom kraji - nájdené telo 49-ročného podplukovníka Romana Malyka, ktorý mal vo svojom okrese na starosti odvody v rámci mobilizácie. Úrady najskôr ako pravdepodobnú príčinu jeho úmrtia udávali samovraždu, následne prípad začali vyšetrovať ako vraždu a o pár dní neskôr sa zase vrátili k verzii o samovražde, pripomína Daily Mail.

Malykovova rodina a priatelia tvrdenie o samovražde spochybňujú a hovoria, že išlo o "vyrovnaného a sebavedomého" muža, ženatého otca dvoch detí.

01 - Modified: 2023-09-29 16:31:43 - Feat.: - Title: Putin volá do armády 130-tisíc brancov. Bojovať na Ukrajinu nepôjdu, tvrdí štáb 02 - Modified: 2023-09-29 16:42:49 - Feat.: - Title: Rumuni sa boja vojnových dronov, hranicu s Ukrajinou posilní protivzdušná obrana 03 - Modified: 2023-09-29 16:16:13 - Feat.: - Title: Nórsko sa pridáva k krajinám, ktoré zakazujú vjazd áut s ruskou poznávacou značkou 04 - Modified: 2023-09-29 15:19:51 - Feat.: - Title: Rusko očakáva prudký nárast nákladov na obsluhu štátneho dlhu 05 - Modified: 2023-09-29 13:09:20 - Feat.: - Title: Ruskí agenti, ktorí stáli v minulosti za výbuchmi vo Vrbeticiach, škodili aj Ukrajine
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
29. september 2023 20:23