Ilustračná fotografia z Iránu. FOTO: REUTERS
StoryEditor

V Iráne zomrel "najšpinavejší" človek na svete. Neumýval sa väčšinu života, bál sa, že ochorie

25.10.2022, 12:01
Autor:
ČTKČTK

V roku 2013 bol o jeho živote podľa iránskych médií natočený krátky dokumentárny film s názvom Podivný život Amúa Hádžího.

Zomrel Iránec, ktorý bol označovaný ako "najšpinavší človek na svete", pretože sa väčšinu života neumýval. Mal 94 rokov. S odvolaním sa na iránske médiá o tom dnes informuje agentúra AFP.

Amú Hádží, ktorý sa vyše pol storočia nekúpal, zomrel v nedeľu v dedine Dedžgá v južnej provincii Fárs, uviedla tlačová agentúra Irna. S odvolaním sa na miestneho predstaviteľa napísala, že sa muž, ktorý bol slobodný, roky vyhýbal kúpeľu zo strachu, že ochorie.

Keď sa ho mládež v dedine pred rokmi pokúsila vykúpať, ušiel. Skupina mužov s ním vtedy išla autom k rieke. Len čo Hádžímu došlo, čo na neho chystajú, vyskočil z vozidla.

V roku 2013 bol o jeho živote podľa iránskych médií natočený krátky dokumentárny film s názvom Podivný život Amúa Hádžího. "Pred niekoľkými mesiacmi ho dedinčania prvýkrát vzali do kúpeľne, aby sa umyl," upozornila agentúra Irna. Krátko nato podľa nej ochorel.

01 - Modified: 2025-06-01 06:57:55 - Feat.: - Title: Irán varuje pred odvetou, ak Európania zneužijú jadrovú správu OSN 02 - Modified: 2025-06-01 06:02:00 - Feat.: - Title: Omán predstavil Teheránu prvky amerického návrhu jadrovej dohody 03 - Modified: 2025-05-31 11:33:07 - Feat.: - Title: Irán od februára zvýšil zásoby obohateného uránu takmer o polovicu. Atómová agentúra vyzýva na zmenu kurzu 04 - Modified: 2025-05-30 19:39:59 - Feat.: - Title: Rád by som dohodu s Iránom dosiahol bez bômb zhodených po celom Blízkom východe, povedal Trump novinárom 05 - Modified: 2025-05-30 09:36:03 - Feat.: - Title: Saudská Arábia potichu vyzvala Irán, aby sa dohodol s USA
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
01. jún 2025 11:03