Miestny obyvateľ Olexander prehľadáva svoju fabriku na výrobu nápojov, ktorá bola zničená ruskou raketou minulú noc v Charkovskej oblasti. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Pri ruskom ostreľovaní Charkovskej oblasti na Ukrajine zahynuli dvaja ľudia

08.08.2022, 10:29
Autor:
TASRTASR

Moskva už viackrát poprela, že pri "špeciálnej vojenskej operácii" na Ukrajine útočí na civilné ciele.

Dvaja ľudia zahynuli v Charkovskej oblasti za uplynulých 24 hodín po ruskom ostreľovaní. V pondelok to uviedol gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov v príspevku na sociálnej sieti Telegram. Správa pochádza z britského denníka The Guardian.

Ruské ostreľovanie v noci na pondelok zapálilo strechu administratívnej budovy v jednej z mestských častí, napísal Synehubov. "Ako vidíte, Rusi pre nedostatok úspechu na fronte útočia na pokojné mestá a dediny v regióne. Sme však silnejší ako ich úbohé pokusy o zastrašenie. Víťazstvo je naše!" dodal gubernátor.

Zároveň vyzval všetkých obyvateľov Charkovskej oblasti, aby sa čo najviac zdržiavali v úkrytoch. "Ruskí okupanti udreli na Charkov. Neopúšťajte bezpečné miesta," napísal na Telegrame.

Moskva už viackrát poprela, že pri "špeciálnej vojenskej operácii" na Ukrajine útočí na civilné ciele.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
05. jún 2026 20:27