marine le penováReuters
StoryEditor

Odkaz Le Penovej: Ak vyhrám voľby, zjednotím Francúzsko

06.05.2017, 08:18
Autor:
TASRTASR

Prezidentská kandidátka francúzskeho krajne pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová je presvedčená, že v prípade svojho víťazstva v nedeľňajšom druhom kole volieb dokáže zjednotiť Francúzsko. Uviedla to v rozhovore pre agentúru AP.

Le Penová vyhlásila, že "návrat demokracie" si želá viac ako ktorýkoľvek iný spomedzi kandidátov prezidentských volieb.

"Musíme obnoviť vzťahy medzi ľuďmi," zdôraznila, pričom dodala, že jej protikandidát, centrista Emmanuel Macron, v prípade víťazstva vo voľbách len zhorší situáciu v tejto oblasti. O svojom súperovi vyhlásila, že "on je systém", ale "my sme národ".

Le Penová poukázala na to, že počas predvolebnej kampane sa jej už aj tak podarilo dosiahnuť ideologické víťazstvo.

"Všetko sme zmenili. Ak aj nedosiahneme náš cieľ, zrodila sa gigantická politická sila," spresnila Le Penová s tým, že jej FN dosiahol zmeny na francúzskej politickej scéne a určoval tón prezidentskej kampane.

01 - Modified: 2025-12-05 18:38:29 - Feat.: - Title: Jedinou istotou je náš cieľ, odkazuje Villeroy. ECB si necháva otvorené všetky možnosti 02 - Modified: 2025-12-05 17:41:12 - Feat.: - Title: Trumpov veľvyslanec chcel navštíviť Sarkozyho priamo vo väzení. Stretli sa až po exprezidentovom prepustení 03 - Modified: 2025-12-05 11:34:12 - Feat.: - Title: Nad francúzskou základňou s jadrovými ponorkami preleteli drony, armáda reagovala paľbou 04 - Modified: 2025-12-04 20:10:32 - Feat.: - Title: Macron varoval Zelenského pred zradou zo strany Spojených štátov, tvrdí denník. Elyzejský palác výrok popiera 05 - Modified: 2025-12-04 05:45:21 - Feat.: - Title: Macron v Pekingu rokoval o obchodných vzťahoch i Ukrajine. Spolupráca je rozhodujúca, vraví
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
06. december 2025 11:14