iDnes.cz
StoryEditor

Hra na islamistov rozpútala v Prahe paniku, niekoľko ľudí sa zranilo

21.08.2016, 16:40
Autor:
TASRTASR
Účastníci zohrali okupáciu Prahy, použili aj repliky zbraní. Ich konanie vystrašilo okoloidúcich.

Paniku v centre Prahy vyvolala dnes akcia odporcov islamu, ktorí s použitím replík zbraní zinscenovali na Staromestskom námestí okupáciu českej metropoly džihádistami z Islamského štátu. Česká polícia akciu ukončila, avšak už predtým došlo k zraneniu niekoľkých ľudí, informoval internetový server iDNES.cz.

Ako uviedol policajný hovorca Tomáš Hulan, pri predstavení počas akcie došlo k použitiu rekvizít v podobe replík zbraní. Účastníci zrejme púšťali efekty a strieľali zo zbraní buď slepými nábojmi alebo išlo o airsoftové zbrane. Prezentácia vyvolala v lokalite paniku a polícia v spolupráci s úradníkom pražského magistrátu ukončila produkciu.

Zbrane skontrolovali

Za akciou stála Iniciatíva Martina Konvičku, známeho českého odporcu islamu, ktorej cieľom bolo zinscenovať okupáciu Prahy bojovníkmi IS. Jej hapening s názvom Okupanti obsadzujú Prahu povolili úradníci českej metropoly.

Policajti zbrane ešte pred začiatkom podujatia skontrolovali a nenašli na nich žiadne nedostatky, pričom nedospeli k záveru, že by ich prechovávaním malo dôjsť k akémukoľvek protiprávnemu konaniu, konštatoval Tomáš Hulan.

Návštevníci akciu nepochopili

Polícia záležitosť začala vyšetrovať pre podozrenie z trestného činu šírenia poplašnej správy, tento proces je však v počiatočnom štádiu, vyplynulo z hovorcových slov.

Iniciatíva chcela, ako uviedol jej hovorca Miroslav Adamec, upozorniť touto akciou na to, čo sa dnes a denne odohráva niekoľko tisíc kilometrov od nás a pomaly začína prenikať i k nám, do strednej a západnej Európy. Mnohí návštevníci centra českej metropoly však nepochopili, že ide o hru a v panike sa dali na útek s cieľom ukryť sa v okolitých hoteloch.

01 - Modified: 2023-05-23 20:55:00 - Feat.: - Title: Do Prahy pricestoval britský princ Edward, ocení mladých a stretne sa s Pavlom 02 - Modified: 2023-05-20 08:18:39 - Feat.: - Title: Olga Hepnarová bola poslednou ženou popravenou v Československu. Pozreli sme sa do vyšetrovacieho spisu, toto v ňom chýbalo 03 - Modified: 2023-05-18 05:38:08 - Feat.: - Title: Sklad pri Prahe zničil mohutný požiar, škody odhadli na 2,5 milióna eur 04 - Modified: 2023-05-17 08:31:47 - Feat.: - Title: V Prahe úraduje detský gang. Na videu držali mladíkovi pri hlave zbraň 05 - Modified: 2023-04-17 10:44:31 - Feat.: - Title: Bezpečnostné kontroly pri vstupe na Pražský hrad skončia
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
29. máj 2023 08:26