StoryEditor

Abdeslam si samovražedný útok napokon rozmyslel, tvrdí brat teroristu

02.04.2016, 12:33
Autor:
TASRTASR

Salah Abdeslam - podozrivý zo spáchania parížskych atentátov a minulý mesiac zadržaný v Bruseli - sa odmietol v deň vlaňajších útokov vo francúzskej metropole odpáliť ako samovražedný útočník.

Podľa agentúry Reuters to francúzskej televíznej stanici BFM TV povedal jeho brat Mohamed. 

"Keby som to bol urobil, bolo by viac obetí. Našťastie som to vykonať nemohol," vyznal sa Salah Abdeslam bratovi. 

Abdeslam, ktorý bude z Belgicka oficiálne vydaný Francúzsku, zopakoval svoju ponuku spolupracovať s francúzskymi orgánmi vyšetrujúcimi útoky z 13. novembra, ktoré zabili 130 ľudí. Povedal to tento týždeň jeho právnik. 

Po svojom zatknutí z 18. marca v Bruseli odpovedal Abdeslam vyšetrovateľom na niekoľko otázok, neskôr však - po samovražedných bombových útokoch v Bruseli z 22. marca, ktoré usmrtili 32 ľudí - využil svoje právo nevyjadrovať sa. 

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že útoky v Bruseli i Paríži vykonali militanti z tej istej teroristickej siete - Islamského štátu (IS). 

Abdeslam sa momentálne nachádza vo vyšetrovacej väzbe v belgickom meste Bruggy. Či sa podieľal aj na príprave útokov v Bruseli, zatiaľ jasné nie je.

01 - Modified: 2025-12-05 12:08:15 - Feat.: - Title: Zákaz predaja „spaľovákov“ nakoniec nemusí platiť. V hre sú rôzne výnimky 02 - Modified: 2025-12-02 16:52:52 - Feat.: - Title: Šaško v Bruseli upozornil na deficit inzulínu v strednej Európe 03 - Modified: 2025-11-28 21:25:00 - Feat.: - Title: Hlavná európska prokurátorka píše komisii, kritizuje zmenu zákona o oznamovateľoch na Slovensku 04 - Modified: 2025-11-27 21:49:06 - Feat.: - Title: Britská polícia zadržala na letisku muža podozrivého z terorizmu. Spájajú ho s útokom na synagógu 05 - Modified: 2025-11-27 14:35:36 - Feat.: - Title: SaS tvrdí, že vie, prečo chce Fico žalovať Brusel kvôli plynu
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
05. december 2025 23:12