Reuters
StoryEditor

Vodiča kamiónu, v ktorom našli mŕtvoly, obvinili. Pred súd sa postaví v pondelok

26.10.2019, 19:18
Autor:
TASRTASR
Maurice Robinson (25) zo severoírskeho grófstva Armagh je obvinený zo zabitia v 39 prípadoch.

Britská polícia obvinila v sobotu vodiča kamiónu v prípade nálezu 39 tiel v návese jeho kamióna v priemyselnom parku v anglickom grófstve Essex. Informovala o tom agentúra AP.

Maurice Robinson (25) zo severoírskeho grófstva Armagh je obvinený zo zabitia v 39 prípadoch. V pondelok sa postaví pred súd v meste Chelmsford v grófstve Essex.

Je prvým zo zatknutých, ktorého obvinili v jednom z najväčších prípadov pašovania ľudí v Spojenom kráľovstve s tragickým koncom.

Celkovo polícia zatkla v tomto prípade päť ľudí. Ešte v stredu zatkla na mieste činu v meste Grays vodiča kamióna Robinsona. V piatok zatkli 38-ročného muža a 38-ročnú ženu.

Obaja pochádzajú z mesta Warrington v grófstve Cheshire. Britská polícia následne zadržala na londýnskom letisku Stansted štvrtú podozrivú osobu. Írska polícia v sobotu oznámila, že v prístave v metropole Dublin zatkla muža zo Severného Írska vo veku okolo 20 rokov.

Políciu a záchrannú službu privolali do priemyselného parku Waterglade v meste Grays v stredu približne o 01.40 h miestneho času (02.40 h SELČ). Všetkých 39 osôb vyhlásili na mieste za mŕtve.

Polícia v Essexe najprv vyhlásila, že všetky obete sú čínski občania. V piatok však britské médií priniesli informáciu, že prinajmenšom tri obete — dve ženy a jeden muž — by mohli pochádzať z Vietnamu.

01 - Modified: 2025-11-14 11:47:18 - Feat.: - Title: Pre nehodu dvoch kamiónov na diaľnici D1 je uzavretý tunel Branisko 02 - Modified: 2025-11-02 19:50:00 - Feat.: - Title: Po útoku vo vlaku v Anglicku prepustili jedného zadržaného, druhý zostáva vo väzbe 03 - Modified: 2025-11-02 11:52:08 - Feat.: - Title: Motívom útoku nožom v Anglicku podľa polície nebol terorizmus, zadržali dvoch Britov 04 - Modified: 2025-09-19 06:05:32 - Feat.: - Title: Na D2 v smere do Bratislavy horí kamión, premávka je obmedzená 05 - Modified: 2025-09-18 11:47:07 - Feat.: - Title: Európu považovali za bezbožnú, svoju spásu videli za oceánom. Puritáni začali písať nové dejiny Ameriky
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
05. december 2025 12:56