StoryEditor

Panstvo Downton sa vracia: Úspešný seriál mieri na plátna kín vo filmovej podobe

27.04.2022, 14:22
Autor:
ipip
Pokračovanie rodinnej ságy Panstvo Downton: Nová éra príde do kín 28. apríla.

Panstvo Downton netreba azda nikomu predstavovať. Seriál sa už raz na plátnach kín predstavil vo svojej celovečernej verzii. Teraz prichádza pokračovanie, ktoré si diváci môžu pozrieť už od štvrtka, 28. apríla.

Trailer si pozrite vo videu: 

Pandémia film posúvala

Druhé pokračovanie malo prísť do kín už v apríli minulého roka, no kvôli pandémii koronavírusu sa jeho uvedenie v kinách posunulo až na koniec apríla tohto roka.

Skalných fanúšikov určite zaujme aj fakt, že na plátno sa vracajú herci, ktorí účinkovali už v televíznom seriáli Panstvo Downton, medzi nimi napríklad Dominick West, Maggie Smithová, Hugh Bonneville či Allen Leech.

Scenár napísal Julian Fellowes, ktorý povedal, že fanúšikov ságy nečakajú žiadne revolučné zmeny, ale i tak bude film o niečo iný. “Crawleyovci z Downtonu stoja na prahu 30. rokov, na začiatku modernej éry, a to sme vo filme chceli zdôrazniť,” povedal.

Tajomstvo starej pani

Panstvo Downton v novej filmovej podobe odkryje tajomstvo z minulosti starej mamy Violet (Maggie Smithová). To môže otriasť základmi celej šľachtickej rodiny Crawleyovcov. Všetko sa začína šokujúcou správou, že Violet zdedila zámok na juhu Francúzska, ktorý jej odkázal muž, ktorého stretla v mladosti.

Čo sa medzi nimi mohlo stať, že si na ňu po toľkých rokoch spomenul v závete a odkázal jej taký majetok? Časť rodiny sa s nadšením vydá na Francúzsku riviéru, aby preskúmala novozískaný majetok, ale Violetin skeptický syn Robert (Hugh Bonneville) tuší, že za dedičstvom zámku sa môže skrývať príbeh, o ktorom by radšej nechcel počuť.

Počas Robertovej neprítomnosti preberá vládu nad Downtonom jeho najstaršia dcéra Mary (Michelle Dockeryová), ktorá sa musí vysporiadať s inváziou amerických filmárov. Tí chcú na pôde nádherného zámku nakrútiť poriadny hollywoodsky film.

Stret strnulých britských tradícií s americkou ľahkovážnosťou a rovnosťou by sotva mohol byť zábavnejší, najmä keď sa do nakrúcania aktívne zapájajú obyvatelia a zamestnanci panstva.

*Zdroj: Tlačová správa

01 - Modified: 2023-09-30 06:32:50 - Feat.: - Title: Európske hlavné mesto kultúry 2024 upozorňuje na umenie ukoristené nacistami 02 - Modified: 2023-09-29 08:00:00 - Feat.: - Title: Tieto filmy ti otvoria oči. Režiséri z celého sveta prinášajú opačný pohľad na migračnú krízu cez skutočné ľudské osudy 03 - Modified: 2023-09-28 13:14:00 - Feat.: - Title: Ruské kiná obchádzajú sankcie. Tajne púšťajú Barbie ako upútavku pred krátkymi domácimi filmami 04 - Modified: 2023-09-27 11:00:00 - Feat.: - Title: Kazma zavrel svoj trezor, peniaze nikto nevyhral. Čo s miliónom spraví, ešte nevie 05 - Modified: 2023-09-23 11:30:00 - Feat.: - Title: Filmy pre dospelých sú tiež tak trochu šport. Sleduj trailer na film o českej skokanke, ktorá sa po zranení stala p*rnoherečkou
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
01. október 2023 10:20