Od Lady Carneval k Draculovi
StoryEditor

Poctu hudobným géniom vzdajú na jednom pódiu československé hudobné hviezdy

07.06.2018, 09:54
Autor:
Milan BunoMilan Buno
Helena Vondráčková, Jiří Korn, Leona Machálková, Daniel Hůlka, Nela Pocisková, Petr Kolář, Juraj Bača a Martin Chodúr v troch jedinečných koncertoch v Žiline, Košiciach a Bratislave.

Veľkolepá hudobná show Od Lady Carneval k Draculovi je poctou dvom legendám a ikonám česko-slovenskej hudobnej a muzikálovej scény. Hudobnému skladateľovi Karlovi Svobodovi a režisérovi Jozefovi Bednárikovi, ktorí významnou mierou ovplyvnili vývoj hudobnej a divadelnej scény na území Českej a Slovenskej republiky.

Galakoncert hviezd

Benefičný galakoncert z najväčších popových, filmových a muzikálových hudobných hitov doplní veľkoplošná videoprojekcia s dobovými zábermi aj komentármi súčasníkov oboch tvorcov.

Hudobné čísla bude sprevádzať Štátny komorný orchester pod taktovkou Adriana Kokoša. Nebudú chýbať svetelné efekty, scénický tanec, ani rozhovory s umelcami, zábery z príprav muzikálov, nahrávania hudby, ukážky z filmov, dokumentárne zábery z divadelných skúšok a oveľa viac.

Časť výnosu z koncertov Od Lady Carneval k Draculovi venuje organizátor Nadácii Kvapka Nádeje a Nadácii Jozefa Bednárika.


Koncerty sa uskutočnia:

20. októbra 2018 v Žiline, Tipsport Aréna
24. októbra 2018 v Košiciach, Steel Aréna
7. novembra 2018 v Bratislave, Zimný štadión Ondreja Nepelu

Režisérsky má koncerty pod palcom Karol Vosátko a večer bude rozdelený do troch celkov. Prvá približne 30 minútová časť bude venovaná populárnym piesňam a hitom Karla Svobodu. Druhý 40 minútový blok bude zameraný na filmovú a televíznu hudobnú tvorbu.

Tretia a najväčšia časť v rozsahu 60 – 70 minút prinesie muzikálovú tvorbu Karla Svobodu s dôrazom na jeho spoluprácu s režisérom Jozefom Bednárikom.

Vondáčková a Chodúr o génioch československej hudby

„Páni Svoboda i Bednárik boli vo svojom fachu géniovia,“ povedala pre LepšíDeň.sk Helena Vondráčková. „S pánom Bednárikom som však okrem Let´s Dance nemala možnosť spolupracovať. Veľmi si obidvoch vážim za prínos československej kultúre."

"S Karlom Svobodom som sa poznala od 60.rokov, kedy sme obaja začínali kariéru v divadle Rokoko. Napísal mi mnoho krásnych pesničiek a absolvovala som s ním svoj prvý výlet do zámoria, do Rio da Janeira, kde som spievala jeho hit Vzdálený hlas a vybojovali sme si miesto v prvej desiatke zo 45 krajín celého sveta,“ dodáva.

„Ja som pripravil pre návštevníkov aj také malé prekvapenie, ktoré však zatiaľ neprezradím,“ hovorí Martin Chodúr. S hudbou Karla Svobodu žije vraj už od útleho detstva a hoci sa s ním osobne nikdy nestretol, určite by si padli do oka.

S Jožkom Bednárikom som sa stretol pred rokmi v šou Let´s Dance, keď bol v porote. Vždy som obdivoval, aký vie byť elegantný. Keď mal niekoho hodnotiť, úžasne si vedel pripraviť svoju hodnotiacu glosu a na troch minútach povedal strašne veľa. Bol to neuveriteľnej talentovaný človek, tiež veselý, takže mám naňho len tie najlepšie spomienky,“ dodáva Martin Chodúr.

01 - Modified: 2023-09-21 12:07:37 - Feat.: - Title: Matej Drlička: Dostal som viacero ponúk z politiky, ale toto prostredie je choré a nechcem v ňom pôsobiť 02 - Modified: 2023-09-18 15:00:00 - Feat.: - Title: Od vrcholového športu k filmom pre dospelých: Skutočný príbeh Andrey Absolonovej mieri do kín 03 - Modified: 2023-09-18 13:42:51 - Feat.: - Title: Život a umenie naprieč dekádami: Výročie rozdelenia Československa pripomenie SNG týmito výstavami 04 - Modified: 2023-09-12 16:40:35 - Feat.: - Title: Ocenili najlepšie knihy Prešovského samosprávneho kraja za rok 2022 05 - Modified: 2023-09-12 15:42:16 - Feat.: - Title: Košice očami českého redaktora: Budete ich od prvej chvíle milovať a ponúkajú ešte oveľa viac
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
30. september 2023 05:16