StoryEditor

Východné Tirolsko v celej kráse a tak blízko k prírode

31.03.2018, 12:00
Východné Tirolsko je najkrajšie medzi Großglocknerom a Dolomitmi.

Nikde inde nie ste tak blízko k oblohe a nikde inde sa tak prirodzene nespájajú a nedopĺňajú tradície a moderna, jednoduchosť a luxus namiesto toho, aby sa vzájomne vylučovali.

V jednej chvíli sa posilníte chutnou desiatou z ruksaku a napijete sa krištáľovo čistej vody priamo z potoka, aby ste sa iba o niečo neskôr nechali rozmaznávať kulinárskymi špecialitami na najvyššej úrovni v sprievode ušľachtilých vín. To všetko je korunované nefalšovanou pohostinnosťou, ktorá pramení naozaj zo srdca.

 Gradonna: dedina na úpätí Großglocknera

V obci Kals am Großglockner sa nadšení alpinisti stretávali už pred viac ako 200 rokmi. Priťahoval ich Großglockner – najvyšší vrch Rakúska. Mýtus tohto 3 798 metrov vysokého velikána žije dodnes a fascinuje aj ľudí, ktorí neholdujú horolezectvu.

Nad touto tirolskou dedinou sa nachádza Gradonna Mountain Resort. Nielen jeho poloha ale aj rezort ako taký sú úplne výnimočné. To pocítite najneskôr vo veľkej vstupnej hale, ktorá vonia limbovým drevom. Rezort vsadený do úchvatnej prírody pôsobí ako amfiteáter pre všetkých, ktorí hľadajú oddych. Je to miesto, kde môžete vypnúť a znova nájsť samých seba.

Schultz-ski.at

​Už pred raňajkami stretnete dobre naladených hostí, ktorí svoj deň začínajú vo vonkajšom bazéne alebo osviežujúcom jazere. Raňajky vo forme bufetu nenechajú nesplnené žiadne z vašich prianí a ponúknu vám bohatý výber regionálnych špecialít. Dobre posilnení sa môžete vybrať do hôr, na prechádzku či ľahnúť si s knihou na slniečko vo wellness zóne.

 Ekológia z presvedčenia

Zelené nie sú iba okolité lúky a lesy, ale aj samotný rezort Gradonna. Srdce Gradonny totiž bije ekologicky, no nie z donútenia, ale zo silného presvedčenia. Luxusná dovolenka spojená so zážitkami v prírode: to je vízia budúcnosti, ktorá tu existuje v praxi a pýši sa viacerými cenami, napr. ocenením Green Luxury Award, Tirolskou cenou za drevostavbu či ocenením Europe’s Leading Green Resort.

Štvorhviezdičkový hotelový komplex je koncipovaný ako horská dedina a leží vo výške 1350 metrov nad morom. Okolo hotela je roztrúsených 41 apartmánových domov s rozlohou až 120 m². Namiesto vidieckej architektúry tu nájdete kubistický štýl a celý areál je úplne bez áut.

  Schultz-ski.at

Národný park Vysoké Taury: najväčšia chránená oblasť v Alpách

Gradonnu obklopuje Národný park Vysoké Taury, najväčšia chránená oblasť v Alpách. Trojtisícovky tu vskutku siahajú až k nebesiam a neskrotená horská príroda vás úplne opantá. V národnom parku nájdete tretinu rakúskych druhov rastlín a asi 10 tisíc druhov zvierat. Pri troche šťastia natrafíte na „veľkú päťku“ tunajšej fauny: kozorožce, kamzíky, bradáne žltohlavé, orly skalné a svište.

Gradonna pre vašu pleť!
Už niekoľko rokov vyvíja Gradonna****s Mountain Resort z byliniek neďalekého Národného parku Vysoké Taury špeciálnu kozmetiku pre nové potreby pleti v súčasnosti.

Lukas Schultz, farmakológ a člen podnikateľskej rodiny Schultzovcov, vám teraz so svojím tímom môže predstaviť skvelý výsledok ich práce: kozmetiku „MAGDALENA’S by Gradonna“, pomenovanú podľa dcéry Heinza Schultza.

Schultz-ski.at

Za týmto zvučným menom sa ukrýva zmes starostlivo vyberaných byliniek, ktoré rastú v Národnom parku Vysoké Taury a ktorých liečivá sila prispieva k dobrému pocitu vašej pokožky a jej kráse.

Zloženie je vegánske a všetky liečivé rastliny pochádzajú z Tirolska, kde sa aj spracovávajú v súlade so zásadami rezortu Gradonna o trvalej udržateľnosti a regionálnosti. Nové kozmetické výrobky doplnia starostlivosť o pokožku v kúpeľnej zóne rezortu, kde sa už používajú vysokokvalitné produkty tirolskej značky ALPIENNE a rakúska kozmetika VINOBLE, ktorá čerpá svoju silu z hrozna.

Sila prírody
Kozmetika MAGDALENA’S by Gradonna využíva kombináciu tradičných alpských byliniek. Patrí k nim aj rebríček obyčajný, ktorý má prečisťujúce a detoxikačné účinky.

Arnika upokojuje citlivú pokožku a komonica lekárska zmierňuje svrbenie a podráždenie pokožky. Túžobník brestový pôsobí protizápalovo a regeneračne, zatiaľ čo ľubovník bodkovaný prispieva k celkovej harmónii duše a tela. Príjemným zakončením je horec žltý, ktorý prospieva telu najmä po fyzickej námahe a vo všeobecnosti posilňuje svaly a kĺby. Zo všetkých produktov tejto značky tak profituje nielen človek, ale aj životné prostredie.

Od začiatku spätý s prírodou
Silná spätosť s prírodou a regiónom je viditeľná aj v architektúre, za ktorú bol rezort Gradonna****s Mountain Resort ocenený: dizajn exteriéru nadväzuje na charakter okolia a necháva materiály, ako sú drevo a kameň, nenásilne splynúť s prírodou.

Tento princíp sa uplatňuje aj v zariadení interiéru izieb a apartmánových domov. Zmysel pre prirodzenosť a trvalú udržateľnosť sa pritom zďaleka neobmedzuje iba na vizuálny dojem.

Prevádzkovatelia rezortu Gradonna****s Mountain Resort vedia, že skutočnú pohodu je možné vytvoriť iba dobrou kombináciou pohybu, oddychu, vyváženej stravy a starostlivosti. „Náš nový rad výrobkov starostlivosti o pokožku je v podstate ďalšou čerešničkou na „torte blaha“ našich hostí“, hovorí Martha Schultzová z Gradonny. „Veľmi sa tešíme, že všetkým našim návštevníkom môžeme ponúknuť moderné kozmetické produkty.“

Viac info: 

austria.info

 (pr)

01 - Modified: 2023-06-11 07:30:41 - Feat.: - Title: V Tirolsku vypukol rozsiahly lesný požiar 02 - Modified: 2023-06-08 04:34:51 - Feat.: - Title: Z horiaceho vlaku v Rakúsku museli evakuovať stovky pasažierov 03 - Modified: 2023-02-04 15:51:00 - Feat.: - Title: Po zosuve lavín v Tirolsku a Vorarlbersku hlásia obete a zranených 04 - Modified: 2022-11-02 23:00:00 - Feat.: - Title: Vitajte vo svete Ötziho, našej Petry i alpského turizmu 05 - Modified: 2022-06-08 12:00:00 - Feat.: - Title: Rakúšania chcú meniť návyky našich turistov
menuLevel = 2, menuRoute = style/austria-special, menuAlias = austria-special, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
29. september 2023 22:27