Slovenský hokejista Tampy Bay Lightning Erik Černák. FOTO: TASR/AP

Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS

30.04.2024, 07:06

Černák strávil na ľade 20:52 min a pripísal si na konto dva mínusové body.

Hokejisti Floridy Panthers postúpili do semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL. V piatom štvrťfinále zdolali v noci na utorok Tampu Bay Lightning 6:1 a v celej sérii triumfovali 4:1. Obranca Tampy Erik Černák tak môže posilniť slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta.

Floridu potiahli Aleksander Barkov a Carter Verhaeghe. Obaja vsietili dva góly a pridali aj asistenciu. Černák strávil na ľade 20:52 min a pripísal si na konto dva mínusové body. Na bránku Sergeja Bobrovského vyslal jednu strelu a rozdal súperom päť bodyčekov. "Panteri" rozhodli o svojom triumfe štyrmi gólmi v tretej tretine.

Hráči Dallasu Stars zvíťazili vo štvrtom štvrťfinále Západnej konferencie na ľade Vegas Golden Knights 4:2 a vyrovnali stav série na 2:2. O ich triumfe rozhodol v 39. minúte Ty Dellandrea, v závere pri power play domácich pridal poistku Roope Hintz. Texaský tím uspel v oboch dueloch na štadióne obhajcu Stanleyho pohára.

01 - Modified: 2024-05-05 11:00:54 - Feat.: - Title: Obranca Grman pre HN: Hluchých fáz sa na šampionáte musíme vyvarovať. Verím, že v Ostrave to herne odpálime 02 - Modified: 2024-05-04 13:10:33 - Feat.: - Title: MS v hokeji 2024: Kelemen sa pripojí k reprezentácii až v Ostrave 03 - Modified: 2024-05-03 04:59:41 - Feat.: - Title: Ďalšie dve posily z NHL. Šatan oznámil príchod hráčov, ktorí budú hrať na MS v Česku 04 - Modified: 2024-05-02 08:31:41 - Feat.: - Title: Švédi získali veľkú posilu. Na MS v hokeji dorazí hviezdny obranca Hedman 05 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok
05. máj 2024 13:01