Vpravo slovenský obranca Erik Černák z Tampy počas tretieho zápasu 1. kola play off zámorskej NHL Tampa Bay Lighting - Florida Panthers. FOTO: TASR/AP

Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie

28.04.2024, 07:40

Prvý triumf v sérii vybojovali aj hráči New Yorku Islanders, ktorí zdolali Carolinu 3:2 po druhom predĺžení a rovnako sa udržali v hre o postup.

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom odvrátili prvú hrozbu vyradenia z play off NHL. V noci na nedeľu zvíťazili vo štvrtom zápase 1. kola nad Floridou 6:3 a znížili stav série na 1:3.

Prvý triumf v sérii vybojovali aj hráči New Yorku Islanders, ktorí zdolali Carolinu 3:2 po druhom predĺžení a rovnako sa udržali v hre o postup. Stav 3:1 je aj v ďalšom štvrťfinále Východnej konferencie medzi Bostonom a Torontom, Bruins zvýšili vedenie v sérii po víťazstve 3:1 na ľade Maple Leafs.

/stav série: 2:0/

Tampa viedla nad Floridou po prvej tretine 3:0, v druhej časti však hostia znížili na rozdiel jedného gólu. Domáci si triumf nenechali vziať, víťazný gól strelil v 50. minúte kapitán Steven Stamkos, bol to jeho druhý presný zásah v zápase.

Brandon Hagel prispel k výhre dvomi gólmi a asistenciou, Brayden Point mal bilanciu 1+2, Nikita Kučerov a Victor Hedman pridali zhodne tri asistencie. Do zostavy Lightning sa po vynechaní 34 zápasov pre zlomeninu nohy vrátil obranca Michail Sergačov a zaznamenal prihrávku na druhý gól Hagela.

Nastúpil v druhej obrannej dvojici s Černákom, ktorý bol s minutážou 21:27 druhý najvyťažovanejší korčuliar tímu. Slovenský zadák rozdal až desať bodyčekov - najviac zo všetkých hráčov na ľade - a pripísal si dva plusové body.

O víťazstve Islanders nad Carolinou rozhodol v druhej minúte druhého predĺženia svojím druhým gólom v zápase Mathew Barzal. Predtým v 31. minúte vyrovnal na priebežných 1:1. Pri oboch jeho góloch asistoval Bo Horvat. Brankár Semion Varlamov sa podieľal na triumfe "ostrovanov" 42 úspešnými zákrokmi, z toho 17 predviedol v prvom predĺžení.

Blízko k postupu do konferenčného semifinále je Boston. Bruins viedli na ľade Toronta aj vďaka gólu a asistencii Brada Marchanda po dvoch tretinách 3:0, domáci dokázal už len skorigovať prehru po zásahu Mitcha Marnera. Brankár Jeremy Swayman prispel k víťazstvu 25 zákrokmi.

01 - Modified: 2024-04-27 18:03:37 - Feat.: 1 - Title: Bývalý reprezentant po prehrách od Čechov: Táto naša obranná hra by na špičkové tímy na MS nestačila 02 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: 1 - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 03 - Modified: 2024-04-26 09:41:16 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Slovensko hlási výrazné posily z NHL. Slafkovský definitívne príde na šampionát 04 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: 1 - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu
01 - Modified: 2024-05-05 18:33:11 - Feat.: - Title: Fíni majú v nominácii štyroch hráčov z NHL a 17-ročného Heleniusa 02 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 03 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 04 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 05 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers
11. máj 2024 09:44