V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch

08.03.2024, 07:00
08.03.2024, 07:16

Slovenský hokejista Patrik Koch si v noci na piatok odbil premiéru v zámorskej NHL.

Vo štvrtok ho povolala Arizona, ktorá prehrala s Minnesotou 2:5. V akcii boli dokopy štyria Slováci a ani jeden z nich sa nezapísal do kanadského bodovania.

Minnesota vsietila štyri góly v záverečnom dejstve a pomohlo jej aj 23 zákrokov brankára Marca-Andreho Fleuryho. Jeho nórsky spoluhráč Mats Zuccarello mal zas tri asistencie a bol aj pri víťaznom góle Joela Erikssona Eka v 48. minúte. Koch bol v tretej obrannej dvojici s Juusom Välimäkim a odohral 9:20 minúty. Mal jednu strelu na bránku, štyri hity a dostal desaťminútový trest za účasť v šarvátke na konci duelu. Zároveň sa stal 97. slovenským hráčom so štartom v profilige.  Súčasťou tímu je aj jeho krajan a útočník Miloš Kelemen, ktorý v tomto ročníku odohral desať zápasov a pripísal si asistenciu.

Montreal s Jurajom Slafkovským prehral na ľade Caroliny 1:4, za ktorú chytal po vyše piatich mesiacoch Frederik Andersen. Dán vynechal 50 zápasov pre problémy so zrážaním krvi. Dva góly zaznamenal jeho spoluhráč Brady Skjei. Slafkovský nebodoval v siedmom z predošlých ôsmich stretnutí –  zápas ukončil s dvoma mínuskami, jednou strelou na bránku, a dvoma hitmi. Na ľade strávil 18:30 minúty.

Šimon Nemec sa po jednom stretnutí strávenom na tribúne vrátil do akcie, keď jeho New Jersey vyhralo nad St. Louis 4:1. Pod taktovkou nového trénera Travisa Greena, pre ktorého to bolo prvé víťazstvo s Devils, bol v tretej obrannej dvojici s Lukom Hughesom. Na triumfe mal výrazný podiel Timo Meier, ktorý si pripísal čistý hetrik. Pri štvrtom góle mal aj asistenciu a jeho tím ukončil trojzápasovú sériu prehier. Nemec bol na ľade 17:34 minúty, mal mínusku a raz vystreli na bránku.

Jeho krajan Erik Černák z Tampy Bay prehral na domácom ľade s Calgary 3:6. Jegor Šarangovič z tímu hostí mal kariérové maximum so štyrmi bodmi (2+2) a prispel k šiestemu triumfu svojho tímu v uplynulých siedmich dueloch. Tampa zas vyhrala len jeden z predošlých šiestich domácich duelov. Černák bol na ľade 17:40 minúty, rozdal jeden hit a obdržal dvojminútový trest za držanie.

NHL - výsledky:

Boston - Toronto 4:1, Carolina - Montreal 4:1, Columbus - Edmonton 4:2, Florida - Philadelphia 1:2, New Jersey - St. Louis 4:1, Pittsburgh - Washington 0:6, Tampa Bay. Calgary 3:6, Nashville - Buffalo 4:2, Arizona - Minnesota 2:5, Vegas - Vancouver 1:3

01 - Modified: 2024-04-27 18:03:37 - Feat.: - Title: Bývalý reprezentant po prehrách od Čechov: Táto naša obranná hra by na špičkové tímy na MS nestačila 02 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 03 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 04 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
27. apríl 2024 20:03