Calgary Flames oslavujú gól, ktorý strelil útočník Martin Pospíšil (76) počas prvej tretiny proti Edmontonu Oilers na Rogers Place. FOTO: USA TODAY Sports/Perry Nelson

Pospíšil strelil gól v zápase zámorskej NHL, prispel k víťazstvu Calgary

25.02.2024, 07:24

Okrem presného zásahu rozdal šesť hitov, čo bolo v podaní útočníka najviac spomedzi všetkých hráčov v zápase.

Slovenský hokejista Martin Pospíšil strelil v noci na nedeľu gól v zápase zámorskej NHL. Prispel tak k víťazstvu svojho Calgary, ktoré vyhralo na ľade Edmontonu 6:3. Jeho krajan Tomáš Tatar nastúpil za Seattle v štvrtej formácii a nebodoval, jeho tím prehral s Minnesotou 2:5.

Pospíšil tak získal pätnásty bod v sezóne a strelil šiesty gól. Okrem presného zásahu rozdal šesť hitov, čo bolo v podaní útočníka najviac spomedzi všetkých hráčov v zápase. Na ľade bol 12:24 minúty. Tatar ukončil duel s dvoma mínuskami a štyrmi hitmi, na ľade strávil 12:15 minúty.

New York Rangers vyhral na ľade Philadelphie 2:1. Dosiahol tak desiate víťazstvo za sebou a vyrovnal klubový rekord. Na ľade Colorada sa zas blysol hetrikom Tyler Bertuzzi, ktorý prispel k triumfu svojho Toronta v pomere 4:3.

Pospíšil strelil piaty gól v sezóne, pomohol Calgary k víťazstvu

"Jazdcov" podržal v stretnutí brankár Igor Šesťorkin s 39 úspešnými zákrokmi a o víťazný gól sa postaral v 47. minúte Matthew Rempe. Na ľade pritom strávil len 5:16 minúty a presný zásah bol preňho prvý kanadský bod v kariére. Jeho klub vyhral desať zápasov v rade naposledy v roku 1973 a predtým na prelome rokov 1939 a 1940.

Toronto zvíťazilo siedmykrát za sebou a okrem Bertuzziho zaznamenal tri kanadské body aj William Nylander s troma asistenciami. Rovnaký zápis mal za domácich aj hviezdny Nathan MacKinnon, ktorý sa podieľal na každom góle a bodoval v 28. zápase na domácom ľade za sebou.

V NHL bolo na ľade celkovo šesť Slovákov, dvaja z nich skórovali

Ešte v sobotu večer boli v akcii ďalší traja Slováci. V zápase New Jersey a Montrealu (4:3) sa stretli Šimon Nemec a Juraj Slafkovský. Za Tampu Bay, ktorá vyhrala na ľade New Yorku Islanders 4:2, zas nastúpil ich krajan Erik Černák.

Nemec prispel k víťazstvu asistenciou, Slafkovský nebodoval. Obranca Devils hral v sobotu v druhej obrannej dvojici s Kevinom Bahlom a na ľade strávil 16:37 minúty. Ako jediní v zápase si pripísali po tri plusové body Išlo o druhý súboj v prebiehajúcej sezóne, v ktorom proti sebe nastúpili dvaja najvyššie draftovaní Slováci. Tampa ukončila sériu troch prehier, Černák sa do kanadského bodovania nezapísal.

NHL - výsledky:

Los Angeles - Anaheim 3:2 pp a sn, Edmonton - Calgary 3:6 /M. POSPÍŠIL 1+0/, San Jose - Nashville 2:4, Seattle - Minnesota 2:5, Carolina - Dallas 1:2, Colorado - Toronto 3:4, Ottawa - Vegas 4:3 pp a sn, Vancouver - Boston 3:2 pp, Florida - Washington 3:2 pp, Detroit - St. Louis 6:1, New Jersey - Montreal 4:3 /Š. NEMEC 0+1/, New York Islanders - Tampa Bay 2:4

01 - Modified: 2024-02-25 06:27:46 - Feat.: 1 - Title: Rangers vyhrali desiatykrát za sebou, vyrovnali tak klubový rekord 02 - Modified: 2024-02-24 22:04:31 - Feat.: 1 - Title: Nemec uspel v NHL v zápase proti Slafkovskému, k víťazstvu prispel asistenciou 03 - Modified: 2024-02-23 15:50:29 - Feat.: 1 - Title: Slovenský hokejista Ružička z NHL je v problémoch. Zverejnil video s bielym práškom, o pár minút ho vymazal 04 - Modified: 2024-02-21 06:21:49 - Feat.: 1 - Title: Rangers s ôsmym víťazstvom za sebou. Nemec si pripísal asistenciu, ale Devils to na ľade Washingtonu nepomohlo 05 - Modified: 2024-02-18 06:40:50 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský si pripísal asistenciu. Bodoval už ôsmy zápas v rade, čím vylepšil rekord
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
22. apríl 2024 05:15