Slovenský útočník Martin Pospíšil. FOTO: USA Today

Pospíšil strelil piaty gól v sezóne, pomohol Calgary k víťazstvu

23.02.2024, 06:51

Martin Pospíšil dal gól po 20-zápasovej odmlke, predtým naposledy skóroval 18. decembra do siete Floridy.

Slovenský hokejista Martin Pospíšil strelil v noci na piatok svoj piaty gól v prebiehajúcej sezóne NHL. Pomohol ním k víťazstvu Calgary nad Bostonom 3:2 po predĺžení.

Do hry zasiahli aj ďalší traja Slováci, Seattle s Tomášom Tatarom zdolal Vancouver 5:2, New Jersey so Šimonom Nemcom podľahlo New Yorku Rangers 1:5 a Montreal s Jurajom Slafkovským prehral na ľade Pittsburghu 1:4.

Pospíšil dal gól po 20-zápasovej odmlke, predtým naposledy skóroval 18. decembra do siete Floridy. V súboji s Bostonom poslal svoj tím za stavu 1:1 druhýkrát do vedenia, keď po bekhendovej strele Connora Zaryho dorazil puk zblízka do siete.

Dvadsaťštyriročný útočník nastúpil v druhom útoku Calgary a odohral 15:28 min. Okrem gólu si pripísal aj plusový bod, odsedel si dvojminútový trest za podrazenie, vyslal štyri strely na bránku, jednu súperovu strelu zblokoval a rozdal až sedem bodyčekov.

Víťazný gól Flames strelil vo štvrtej minúte predĺženia Nazem Kadri, ktorý predtým asistoval pri Pospíšilovom zásahu. "Plamene" dosiahli druhé víťazstvo za sebou a veľmi dôležité v boji o play off, v Západnej konferencii zaostávajú za pozíciou s druhou voľnou kartou o tri body.

Líder Západnej konferencie z Vancouveru utrpel štvrtú prehru v rade, tentoraz nestačil na domáci Seattle (2:5). Tatar si počas 11:59 min na ľade pripísal jeden strelecký pokus. Jordan Eberle prispel k výhre dvomi gólmi a asistenciou, Jared McCann mal bilanciu 1+3.

Rangers uspeli na ľade New Jersey 5:1 a natiahli sériu víťazstiev na číslo deväť. Nemec nastúpil v druhej obrannej dvojici Devils, počas 18:37 min vyslal tri strely na bránku, zblokoval jednu strelu súpera a zaznamenal mínusku. Krátko musel opustiť zápas, keď inkasoval zásah hokejkou do tváre a museli ho ošetriť zdravotníci v šatni. Neskôr sa vrátil do hry.

Montreal prehral štvrtý zápas za sebou, keď podľahol domácemu Pittsburghu 1:4. Slafkovský odohral v prvom útoku Canadiens 21:00 min. s dvoma mínuskami, jednou strelou na bránku, jedným bodyčekom a jedným blokom.

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
28. apríl 2024 03:41