Tomáš Tatar. FOTO: Reuters/Stephen Brashear-USA TODAY Sports

Seattle zdolal Columbus, k výhre pomohol aj Tatar

29.01.2024, 07:04

Slovenský útočník bodoval v treťom z uplynulých štyroch duelov. V tejto sezóne nastúpil v 45 zápasoch a získal 19 bodov.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v noci na pondelok v zámorskej NHL asistenciu. Seattle Kraken aj vďaka jeho bodu zdolal Columbus Blue Jackets 4:2. Hráči St. Louis Blues triumfovali nad Los Angeles Kings 4:3 po predĺžení.

Tridsaťtriročný krídelník bol v 17. minúte na začiatku akcie, ktorú zakončil gólom Jared McCann. Seattle rozhodol o svojom triumfe už v prvej tretine, keď viedol 3:0. Okrem McCanna využil dve presilové hry Jordan Eberle. Ten si pripísal aj asistenciu a s troma bodmi sa stal prvou hviezdou stretnutia.

Tatar odohral 11:21 a okrem asistencie si pripísal aj plusový bod. Slovenský útočník bodoval v treťom z uplynulých štyroch duelov. V tejto sezóne nastúpil v 45 zápasoch a získal 19 bodov (6+13). Jegor Činachov v tretej časti dvoma gólmi znížil na 2:3, no trinásť sekúnd pre koncom Brandon Tanev poistil víťazstvo strelou do prázdnej brány.

St. Louis Blues natiahli víťaznú sériu na päť zápasov. O triumfe domácich v predĺžení rozhodol kapitán Brayden Schenn. Jordan Kyrou získal tri body (1+2). Na Kings doľahla kríza, keď prehrali štrnásty z predchádzajúcich šestnástich duelov.

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 23:30