Juraj Slafkovský (20) spracováva puk proti Pittsburghu Penguins počas druhej tretiny zápasu. FOTO: Reuters/USA TODAY Sports

Slafkovský skóroval, no Montrealu ani to nestačilo na výhru

28.01.2024, 07:03
28.01.2024, 07:15

V noci na nedeľu sa do kanadského bodovania zapísal aj Šimon Nemec, no ani on sa z triumfu netešil.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zaznamenal v NHL svoj siedmy gól v sezóne. Montreal však prehral v Pittsburgu 2:3 po predĺžení. V noci na nedeľu sa do kanadského bodovania zapísal aj Šimon Nemec, no ani on sa z triumfu netešil, New Jersey prehralo na ľade Tampy Bay 3:6.

Slafkovský skóroval v presilovke v 33. minúte a zvýšil na 2:1. Canadiens však napokon získali iba bod, keď v 63. minúte rozhodol v predĺžení Marcus Pettersson. Montrealu patrí 14. miesto vo Východnej konferencii.

Nemec asistoval pri góle Tylera Toffoliho v 58. minúte, ktorým Devils znížili na 3:4. Zo Slovákov sa v noci na nedeľu objavil na ľade ešte Martin Fehérváry, no ani on sa z víťazstva netešil, Washington prehral v Dallase 4:5 po predĺžení.

Hráči Edmontonu triumfovali v súboji proti Nashvillu 4:1. Zaznamenali tak 16. víťazstvo v sérii a vyrovnali druhú najdlhšiu sériu v histórii NHL.

NHL - výsledky:

Philadelphia - Boston 2:6, Dallas - Washington 5:4 pp, Edmonton - Nashville 4:1, San Jose - Buffalo 2:5, Carolina - Arizona 3:1, Ottawa - New York Rangers 2:7, Pittsburgh - Montreal 3:2 pp, Tampa Bay - New Jersey 6:3, Winnipeg - Toronto 2:4, New York Islanders - Florida 2:3 pp, Detroit - Vegas 5:2, Minnesota - Anaheim 2:3, Calgary - Chicago 1:0, Vancouver - Columbus 5:4 pp

01 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 02 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 03 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie 04 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 05 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov
29. apríl 2024 15:50