Slovenský útočník Seattlu Tomáš Tatar. FOTO: TASR/AP

Tatar bodoval po štyroch zápasoch, asistoval pri góle Eberleho

22.01.2024, 07:15

Tomáš Tatar zaznamenal okrem asistencie aj jednu plusku, tri strely na bránku a na ľade strávil 15:02 minúty.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v noci na pondelok asistenciu v zámorskej NHL. Bol pri jedinom góle svojho Seattlu v podaní Jordana Eberleho, ich tím prehral s Torontom 1:3.

V Seattli otvoril skóre Auston Matthews a poslal hostí do vedenia 1:0. Vsietil tak už svoj piaty gól v uplynulých štyroch zápasoch. Prvý triumf od 9. decembra zaznamenal jeho spoluhráč a brankár Iľja Samsonov. Od víťazstva 4:0 nad Nashvillom to bol jeho šiesty duel.

Tatar zaznamenal okrem asistencie aj jednu plusku, tri strely na bránku a na ľade strávil 15:02 minúty. Bodoval prvýkrát po štyroch zápasoch a v tejto sezóne má bilanciu štyri góly a dvanásť asistencií.

Jedinú gólovú akciu Seattlu z 35. minúty odštartoval aj zakončil Eberle. Tatarovi posunul po mantinenli puk za bránku a Slovák sa zbavil dvoch protihráčov. Puk vyviezol do ľavého kruhu a jeho strela skončila na hokejke Jareda McCanna, ktorý posunul puk úspešnému strelcovi Eberlemu.

V ďalšom zápase zvíťazila Ottawa nad Philadelphiou 5:3. Dva góly hostí strelil Tim Stützle, v domácom drese mal bilanciu 2+1 Jegor Zamula. Do zostavy "senátorov" sa vrátil po vypršaní 41-zápasového dištancu za porušenie pravidiel o stávkovaní Shane Pinto a pripísal si jednu asistenciu.

01 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 02 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 03 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie 04 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 05 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov
29. apríl 2024 18:03