Brankár Colorada Avalanche Alexandar Georgiev zachraňoval počas tretej tretiny v Bell Centre proti ľavému krídlu Montreal Canadiens Jurajovi Slafkovskému. FOTO: USA TODAY/ David Kirouac

Slafkovský v NHL strelil gól, Montreal zdolal Colorado 4:3

16.01.2024, 07:53

Prehru v rovnakom pomere zaznamenal aj Tomáš Tatar, ktorého Seattle podľahol Pittsburghu.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel gólom k víťazstvu Montrealu, ktorý si poradil v noci na utorok v zámorskej NHL s Coloradom 4:3. V akcii bol aj jeho krajan Šimon Nemec, ten strávil doposiaľ najviac času na ľade (25:26 min). Jeho New Jersey však prehralo v Bostone 0:3. Prehru v rovnakom pomere zaznamenal aj Tomáš Tatar, ktorého Seattle podľahol Pittsburghu.

Slafkovský strelil svoj piaty gól v sezóne v ôsmej minúte. V presilovej hre po vylúčení Sama Malinského vyrovnal na 1:1 – opäť sa presadil v predbránkovom priestore, keď na druhýkrát prestrelil brankára Alexandara Georgijeva. Celkovo má v tejto sezóne na konte 16 kanadských bodov a v dueli proti Coloradu zaznamenal aj mínusku, šesť striel na bránku a na ľade strávil 18:10 minúty.

O triumfe jeho tímu rozhodol v 56. minúte Joel Armia, ktorý upravil na konečných 4:3. Jeho tím tak ukončil trojzápasovú sériu prehier. V stretnutí sa blysli aj domáci Cole Caufield s dvoma bodmi (1+1) a trojbodový Cale Makar v drese hostí.

Devätnásťročný Nemec nazbieral dva mínusové body a odpykal si dvojminútový trest v prvej tretine za zdržovanie hry. Bol druhý najvyťažovanejší hráč "diablov" po obrancovi Lukeovi Hughesovi, ktorý odohral až 28:10 min. Nemec sa blysol 124 sekúnd pred záverečnou sirénou, keď zmaril možnosť na skórovanie do prázdnej bránky domácemu útočníkovi Bradovi Marchandovi.

Devätnásťročný obranca hokejkou zasiahol letiaci puk do opustenej bránky a vyrazil ho do rohu ihriska. Už o pár sekúnd sa snažil hasiť chybu L. Hughesa, ktorý stratil puk v útočnom pásme, no Nemec v rýchlostnom súboji nestačil odstreliť puk pred Trentom Fredericom. Ten v páde spečatil do prázdnej bránky triumf Bruins. Tretie čisté konto v sezóne zaknihoval brankár Jeremy Swayman, ktorý zneškodnil 28 streleckých pokusov súpera.

Už piaty shutout zaznamenal brankár Pittsburghu Tristan Jarry, ktorý nepustil za svoj chrbát žiadnu z 21 striel hráčov Seattlu. "Tučniakov" nasmeroval za triumfom 3:0 dvoma gólmi kapitán Sidney Crosby. Seattle prehral prvý zápas po sérii deviatich triumfov. Tatar nastúpil v prvom útoku, odohral 16:19 minúty a vyslal tri strely na bránku.

01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 03 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 04 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 05 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie
03. máj 2024 13:01