Futbalisti Real Madrid triumfovali v španielskom Superpohári. FOTO: REUTERS

Real Madrid zdolal Barcelonu a získal španielsky Superpohár, hetrik Viniciusa

14.01.2024, 22:03
14.01.2024, 22:20

Futbalisti Real Madridu triumfovali v súťaži po 13-krát a za svojím odvekým rivalom zaostávajú v tejto historickej tabuľke už iba o jeden primát.

Futbalisti Realu Madrid triumfovali v španielskom Superpohári. Vo finále v Rijáde zdolali v nedeľu FC Barcelona hladko 4:1. Hetrikom sa v drese "bieleho baletu" blysol Vinicius Junior. Real triumfoval v súťaži po 13-krát a za svojím odvekým rivalom zaostáva v tejto historickej tabuľke už iba o jeden primát. Barcelona vyhrala Superpohár vlani.

Vinicius Junior dal už v prvom polčase nedeľného "El Clasica" tri góly. Brazílsky kanonier otvoril skóre duelu v 7. minúte, keď ho do samostatného nájazdu ideálne vysunul Jude Bellingham. O tri minúty skórovali Madridčania po podobnej situácii.

Tentokrát unikol obrane Kataláncov Rodrygo, no neulakomil sa a tvárou v tvár brankárovi Iňakimu Peňovi ešte prihral pred prázdnu bránku Viniciusovi Juniorovi.

V 33. minúte prestrelil preplnenú šestnástku Robert Lewandowski a znížil na 1:2. Na dostrel jediného gólu však bola Barcelona iba šesť minút, keď Vinicius Junior premenil penaltu, ktorú spôsobil práve po faule na neho Ronald Araujo. Výsledok ešte prikrášlil v 64. minúte Rodrygo.

01 - Modified: 2024-03-06 11:24:00 - Feat.: - Title: Jeden z najlepších trénerov sveta čelí závažným obvineniam. Mal spreneveriť milión eur 02 - Modified: 2024-02-21 08:43:17 - Feat.: - Title: Mbappé by „nechal“ v Paríži obrovskú časť výplaty. Real je však svetová značka, hodí sa im tam, tvrdí expert 03 - Modified: 2024-01-25 15:04:47 - Feat.: - Title: Tí, čo zosadili z trónu Man City. Biely balet sa pretancoval k ďalšiemu triumfu, dosiahol rekordný obrat 04 - Modified: 2023-08-06 07:57:10 - Feat.: - Title: Real Madrid poprel správy o odstúpení prezidenta klubu Florentina Pereza 05 - Modified: 2023-07-23 10:37:56 - Feat.: - Title: Keď trucujúca megastar spúšťa lavínu. Al Hilal môže spraviť z Mbappého najdrahšieho futbalistu všetkých čias
25. apríl 2024 08:47