Šimon Nemec pred brankárom New Jersey Vítkom Vaněčkom. FOTO: USA Today/Reuters

Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku

31.12.2023, 07:28

Šimon Nemec odohral 21 minút. Boston podržala v zápase proti New Jersey najväčšia hviezda tímu David Pastrňák, ktorý strelil dva góly a mal aj asistenciu.

Hokejisti Montrealu prehrali zo soboty na nedeľu v zámorskej NHL na ľade Floridy 1:4. Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa v drese Canadiens bodovo nepresadil.

New Jersey v zostave so brancom Šimonom Nemcom prehrali na ľade Bostonu 2:5 a Tampa Bay s Erikom Černákom nestačila doma na NY Rangers 1:5. Hostí potiahol k triumfu Artemij Panarin, autor hetriku.

Slafkovský nedohral predchádzajú duel proti Caroline po ataku Stefana Noesena. Na ľade Floridy opäť nastúpil v prvej formácii, odohral necelých 18 minút. Po ataku na Justina Barrona sa zaplietol aj do potýčky s Ryanom Lombergom.

Erik Černák odohral 20 minút, zaznamenal štyri strely rovnaký počet bodyčekov. Bol štvrtý najvyťažovanejší hráč tímu. Panarin strelil svoj druhý hetrik v sezóne a šiesty v kariére. Rangers ako prvý tím sezóny dosiahol métu 50 bodov. Naposledy to dokázali v ročníku 1993/94, v ktorom získali Stanleyho pohár.

Nemec odohral 21 minút a bol najvyťažovanejší hráč tímu. Boston podržala najväčšia hviezda tímu David Pastrňák, ktorý strelil dva góly a mal aj asistenciu. Jeho spoluhráč Kevin Shattenkirk sa tiež presadil dvakrát, zaznamenal svoj 100. gól v profilige.

Washington bez zraneného obrancu Martina Fehérváryho prehral doma s Nashville 2:3 po nájazdoch. Alexander Ovečkin zaznamenal siedmy gól v sezóne, celkovo ich má na konte 829.

NHL-výsledky:

Boston - New Jersey 5:2, Florida - Montreal 4:1, Pittsburgh - St. Louis 4:2, Tampa Bay - NY Rangers 1:5, Toronto - Carolina 2:3, Washington - Nashville 2:3 pp a sn, LA Kings - Edmonton 2:3 pp a sn

01 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 03 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 04 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič 05 - Modified: 2024-04-10 09:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Neuveriteľný Slafkovský sa odtrhol z reťaze. Strelil svoj prvý hetrik v NHL a naďalej prepisuje tímové rekordy
27. apríl 2024 10:56