V 56. minúte sa Slafkovský podieľal aj na poslednom góle duelu. FOTO: Reuters

Slafkovský zažil prvý dvojbodový zápas, Pospíšil hviezdou Calgary

19.11.2023, 08:41

Útočník Montrealu strelil druhý gól v sezóne a pridal aj asistenciu, no Canadiens s Bostonom prehrali.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zažil v NHL svoj prvý viacbodový zápas v kariére. Útočník Montrealu strelil druhý gól v sezóne a pridal aj asistenciu, ale Canadiens prehrali s Bostonom 2:5.

Tretíkrát v sezóne skóroval Martin Pospíšil, no Calgary to napokon stačilo len na bod za prehru 4:5 po nájazdoch s NY Islanders. Sezóny debut v drese Arizony absolvoval Miloš Kelemen, do štatistík sa vo Winnipegu, kde Coyotes prehrali 2:5, nezapísal. V akcii boli aj Erik Černák, Adam Ružička a Tomáš Tatar.

V zámorí odohral životný duel, pozvánka do NHL však Nemcovi nechodí. Vnútorne ho to musí štvať, tvrdí expert

Slafkovský znížil v 34. minúte na 1:3, keď ho spoza bránky pekne našiel kapitán Canadiens Nick Suzuki a slovenský krídelník z ľavej strany strelou na bližšiu žrď prekonal Jeremyho Swaymana.

V 56. minúte sa Slafkovský podieľal aj na poslednom góle duelu, keď Johnathan Kovacevic upravil na konečných 2:5 z pohľadu Montrealu. Slovenský krídelník odohral 15 minút a 43 sekúnd, zaznamenal plusový bod a jednu strelu. Canadiens prehrali štvrtýkrát za sebou v riadnom čase.

Pospíšil otvoril skóre duelu proti Islanders, keď po krásnej akcii dostal Flames do vedenia 1:0. Vo svojom siedmom zápase v profilige strelil tretí gól a dostal zatiaľ najviac priestoru na ľade v kariére. Odohral 17 minút a 36 sekúnd, mal dva plusové body, šesť striel a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu.

V predĺžení mal šancu rozhodnúť, ale v súboji s brankárom Iľjom Sorokinom neuspel. “Ostrovania” vyhrali 5:4 po nájazdoch a prerušili sériu siedmich prehier. Vo štvrtej formácii Calgary sa predstavil Ružička, ale odohral len 7:33 minúty a zapísal si mínusový bod.

Slafkovský odohral jeden z najlepších zápasov v NHL. Chválil ho tréner aj komentátori

Svoj prvý zápas v sezóne v NHL a 15. v kariére odohral Kelemen. V drese Arizony nastúpil vo štvrtej formácii, na ľade bol 9 minút a 47 sekúnd a do štatistík sa nezapísal. Dvadsaťštyriročný krídelník absolvoval 15 striedaní a mal mínusový bod. Jeho Coyotes prehrali vo Winnipegu 2:5.

Vydarený duel odohral obranca Tampy Bay Černák. Lightning prehrávali s Edmontonom 0:2 a po dvoch tretinách 2:3, no napokon našli cestu k víťazstvu a trápiacich sa “olejárov” zdolali 6:4. Slovenský zadák odohral 20:18 minúty, mal jeden strelecký pokus a rozdal päť hitov. Černák dobre ustrážil obe najväčšie hviezdy Oilers Connora McDavida a Leona Draisaitla, ktorí vyšli bodovo naprázdno.

Z víťazstva 6:3 nad Dallasom sa tešil útočník Colorada Tatar, ale do štatistík sa nezapísal. Slovenský útočník odohral 10:47 minúty, mal mínusový bod a jeden hit. Avalanche otočili z 0:3 na 6:3.

Vancouver - Seattle 3:4, Los Angeles - St. Louis 5:1

01 - Modified: 2023-11-10 06:09:15 - Feat.: 1 - Title: Tampa s Černákom prehrala s Chicagom, Bedard so štyrmi bodmi. Hokejisti Montrealu so Slafkovským zvíťazili 02 - Modified: 2023-11-05 09:06:19 - Feat.: 1 - Title: Slovenský hokejista Martin Pospíšil okorenil svoju premiéru v zámorskej NHL gólom: Na ten moment nikdy nezabudnem 03 - Modified: 2023-10-24 05:10:34 - Feat.: 1 - Title: HN24: Montreal so Slafkovským triumfoval na ľade Buffala
01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 03 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 04 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 05 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie
02. máj 2024 21:43