Slovenský hokejista v drese Calgary Flames Adam Ružička (v popredí). FOTO: TASR/AP

Ružička pridal druhý gól v sezóne, tentokrát víťazný na ľade Buffala

20.10.2023, 07:04

Adam Ružička skóroval na začiatku tretieho dejstva, z kraja ľavého kruhu mieril v ťažkom uhle k vzdialenejšej žrdi.

Hokejisti Calgary Flames vyhrali v noci na piatok v zápase zámorskej NHL na ľade Buffala Sabres 4:3. Víťazný gól strelil slovenský hokejista Adam Ružička v 45. minúte. Flames zvíťazili po dvoch prehrách a v tabuľke Západnej konferencie im patrí piate miesto.

Ružička skóroval na začiatku tretieho dejstva, z kraja ľavého kruhu mieril v ťažkom uhle k vzdialenejšej žrdi. Slovenský center tak strelil gól v druhom zápase za sebou a v štyroch stretnutiach tejto sezóny má štyri body (2+2). Na ľade Buffala strávil 15:21 minúty, duel ukončil s pluskou a na bránku vystrelil celkovo dvakrát.

Víťazstvo na domácom ľade dosiahla Tampa Bay Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom, Vancouver Canucks zdolala 4:3.

Dva góly vrátane víťazného strelil Nikita Kučerov, ktorý je v prvom útoku práve s Černákom. Ten ukončil stretnutie s mínuskou, jedným dvojminútovým trestom za podrazenie a jedným hitom. Na ľade strávil 20:26 min a bol tretí najvyťaženejší hráč svojho tímu. Tampa ukončila trojzápasovú sériu prehier a vo Východnej konferencii je momentálne piata.

Víťaznú domácu premiéru v tejto sezóne majú za sebou hráči Floridy Panthers, ktorá vyhrala nad Torontom 3:1. V bránke panterov sa blysol Sergej Bobrovskij – zneškodnil 29 striel a dosiahol tak 96,7-percentnú úspešnosť zákrokov.

Prvý gól za Floridu zaznamenali Oliver Ekman-Larsson a Kevin Stenlund. Panthers sú vo Východnej konferencii s dvoma víťazstvami a dvoma prehrami na desiatom mieste, vďaka najnovšiemu triumfu predstihli práve Toronto.

01 - Modified: 2024-02-25 15:20:27 - Feat.: - Title: Fyzický útok i šokujúce video. Odvrátia sa sponzori od nášho hokeja? Priame riziko ešte nehrozí, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-02-25 06:27:18 - Feat.: - Title: Pospíšil strelil gól v zápase zámorskej NHL, prispel k víťazstvu Calgary 03 - Modified: 2024-02-24 09:07:10 - Feat.: - Title: VIDEO Fiasko slovenského hokejistu Ružičku. Na Instagram zdieľal narysovanú bielu čiaru, jeho klub z NHL mu dal hneď stopku 04 - Modified: 2024-02-23 20:11:10 - Feat.: - Title: Rýchla reakcia na kontroverzné video nášho hokejistu. Klub NHL chce s Ružičkom ukončiť zmluvu 05 - Modified: 2024-02-23 15:50:29 - Feat.: - Title: Slovenský hokejista Ružička z NHL je v problémoch. Zverejnil video s bielym práškom, o pár minút ho vymazal
28. apríl 2024 08:45