Cristiano Ronaldo v kolízii, keď nevyberavo dohral nášho gólmana Martina Dúbravku. FOTO: TASR

Snaživý výkon, frustrovaný Ronaldo i náznaky moderny od Calzonovho výberu. Čo ukázal duel proti Portugalsku?

08.09.2023, 23:22
  • Hviezdny Cristiano Ronaldo v Bratislave nepridal svoj 124. reprezentačný gól.
  • Portugalsko však aj tak vyhralo nad Slovákmi tesne 1:0.
  • Slováci majú po piatich dueloch v tabuľke J-skupiny na konte 10 bodov.

Slovenskí futbaloví reprezentanti po prvýkrát prehrali vo svojej kvalifikačnej J-skupine o postup na budúcoročné ME. V piatom zápase našli Slováci premožiteľa na domácej pôde, keď nestačili na favorizovaných Portugalčanov.

O všetkom rozhodol jediný gól, ktorý strelil v 43. minúte hviezdny záložník Bruno Fernandes. Vzhľadom na výkon domáceho mužstva, musel byť slovenský fanúšik smutný. Zároveň však aj aspoň čiastočne spokojný.

Slováci totiž proti top menám na čele s mýtickým kapitánom hostí, ktorým nebol nik iný ako Cristiano Ronaldo, obstáli. Najmä v prvom polčase naši dobre kombinovali a vykrývali kľúčové priestory.

Keď k nám zavíta CR7. Miliardár, hrajúca legenda i tvár globálneho športového priemyslu. Aj to je Ronaldo

A hlavná atrakcia večera Ronaldo? V prvom dejstve bol prakticky neviditeľný. Zhodou okolností, opäť sa potvrdilo staré-známe klišé „nedáš-dostaneš“, keďže tesne pred gólom Fernandesa obtrela Haraslínova strela za bezgólového stavu žrď hostí. Do kabín tak odchádzali naši s jednogólovým mankom.

Hlbší blok aj nevyberavý zákrok CR7

Druhý polčas už iniciatívu prebrali v strede poľa Portugalci, šance si však rozhodne nevypracovávali ako na bežiacom páse. Slováci dobre bránili, aj keď boli viac „zalezení“ ako favorizovaný súper. Cristiano Ronaldo naďalej hľadal formu z mladších rokov, no bratislavskému publiku sa pripomenul po hodine hry.

A teda nič futbalové to nebolo. Nepekným zákrok nohami dopredu totiž dohral nášho brankára Martina Dúbravku tak, že mnohí iní hráči by asi za rovnaký zákrok videli červenú kartu. Herne frustrovaný Ronaldo však obišiel len so žltým trestom.

Trávnik na Tehelnom poli brázdi Cristiano Ronaldo. Najlepšie zarábajúci futbalista obľubuje luxusné vily, v týchto krajinách ich vlastní

Hlavička Škriniara sa neujala

Zápas ďalej plynul a domácim stále žila nádej. A napriek tomu, že dopredu už Slováci neboli príliš aktívni, v 72. minúte mohol po štandardke vyrovnať hlavou Škriniar. Jeho hlavička však mierila nad bránu. Na druhej strane Ronalda vychytal Dúbravka a športovo sa svojmu exspoluhráčovi z Manchestru United pomstil.

Bohužiaľ, aj keď v samom závere ešte malo Slovensko dva-tri náznaky šancí, vytúžené vyrovnanie z toho nebolo. Portugalsko tak na Tehelnom poli vyhralo tesne 1:0. Calzonov tím však zanechal pozitívny herný dojem.

01 - Modified: 2023-09-04 13:19:15 - Feat.: 1 - Title: Dobrá správa aj pre Calzonu. Tvorivý Slovák v Nemecku žiari a je najlepším strelcom súťaže 02 - Modified: 2023-08-31 21:43:34 - Feat.: 1 - Title: Trnavská paráda. Spartak si zahrá skupinu Konferenčnej ligy. „Andeli“ zdolali po predĺžení ukrajinské Dnipro 03 - Modified: 2023-08-30 22:00:00 - Feat.: 1 - Title: Cyperský expert: Ak bude v odvete Aris hrať ako posledných 25 minút v Bratislave, mal by cez Slovan prejsť 04 - Modified: 2023-08-23 18:44:39 - Feat.: 1 - Title: Spartak Trnava nevyužil presilovku, hral ju takmer celý zápas. Daniel zahodil tutovku v poslednej minúte 05 - Modified: 2023-08-21 11:00:54 - Feat.: 0 - Title: Čaká Slovan v Izraeli zelené peklo? Ultras Maccabi Haifa vítajú bratislavských fanúšikov pozvaním na pivo
01 - Modified: 2024-04-12 11:49:23 - Feat.: - Title: Hráči z KHL nepôjdu na hokejový šampionát do Česka. Zväz tvrdí, že nie sú k dispozícii 02 - Modified: 2023-12-17 14:41:57 - Feat.: - Title: Polícia pre futbalový zápas Slovanu s Dunajskou Stredou v Bratislave pripravila bezpečnostné opatrenie 03 - Modified: 2023-12-13 19:08:41 - Feat.: - Title: Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia pre futbalový zápas 04 - Modified: 2023-11-19 22:01:05 - Feat.: - Title: Víťazná kvalifikačná pečiatka. Slováci zdolali v Zenici domácich Bosniakov 2:1, rozhodol netradičný strelec 05 - Modified: 2023-10-22 09:13:08 - Feat.: - Title: Slováci dúfajú pred MS v historickú medailu. Bez vysokých ambícií tam ani nemusíme cestovať, burcuje kapitán
27. apríl 2024 20:11