Slovenský futbalista Denis Vavro. FOTO: TASR/AP

Náš obranca Vavro zažiaril exportným gólom. Zariadil postup Kodane do Ligy majstrov

31.08.2023, 08:39

Denis Vavro sa v 35. minúte dostal k odrazenej lopte a ďalekonosnou strelou z približne 30 metrov prekonal brankára hostí Vladana Kovačeviča.

Slovenský futbalista Denis Vavro sa výrazne podieľal na postupe FC Kodaň do skupinovej fázy Ligy majstrov. V stredajšej odvete play off strelil jediný gól dánskeho šampióna, ktorý remizoval doma s poľským tímom Raków Čenstochová 1:1.

V prvom stretnutí na pôde súpera vyhrala Kodaň 1:0. V skupine LM sa predstavia aj PSV Eindhoven a Royal Antverpy.

Raków dokázal vyrovnať, v 87. minúte sa presadil zblízka Lukasz Zwolinski, no remíza v súčte stačila domácim na postup. Slovenský reprezentant odohral na stopérskom poste celý duel.

Do skupinovej časti LM sa prebojoval aj PSV Eindhoven. Holandský klub v odvete nedal šancu Glasgowu Rangers, ktorý zdolal aj vďaka dvom presným zásahom Ismaela Saibariho presvedčivo 5:1. V prvom zápase na škótskej pôde sa zrodila remíza 2:2.

Royal Antverpy si postup vybojoval vďaka dvom víťazstvám nad AEK Atény. V stredu triumfoval v gréckej metropole 2:1 po góloch Gyrana Kerka a Michela-Angeho Balikwishu.

Odvety play off LM:

FC Kodaň – Raków Čenstochová 1:1 (1:0)

Góly: 35. VAVRO - 87. Zwolinski

/D. Vavro (Kodaň) odohral celý zápas a v 35. min dal gól/

/prvý zápas: 1:0, Kodaň postúpila do skupinovej fázy/

PSV Eindhoven – Glasgow Rangers 5:1 (1:0)

Góly: 35. a 53. Saibari, 66. L. de Jong, 78. Veerman, 81. Goldson (vl.) - 64. Tavernier

/prvý zápas: 2:2, postúpil PSV/

AEK Atény - Royal Antverpy 1:2 (0:0)

Góly: 90. Araujo - 73. Kerk, 90.+5 Balikwisha

/prvý zápas: 0:1, postúpili Antverpy/

01 - Modified: 2024-04-09 13:49:38 - Feat.: - Title: Islamský štát hrozí útokmi na štvrťfinále Ligy majstrov. Paríž, Londýn a Madrid posilnili bezpečnosť 02 - Modified: 2024-03-21 18:34:32 - Feat.: - Title: Liga majstrov bude bez našich klubov. Prestížne, no nerentabilné, nie je to až také terno, tvrdí funkcionár 03 - Modified: 2024-02-27 08:00:00 - Feat.: - Title: Mladíci Žiliny chcú prepísať historické štatistiky. Na štvrťfinále Ligy majstrov treba zdolať dánsky veľkoklub 04 - Modified: 2024-02-22 14:47:01 - Feat.: - Title: Doplatí na to naša repre? Odborník tlmí skepsu týkajúcu sa Calzonovej dvojúlohy: Kouč ihneď vyslal silný odkaz 05 - Modified: 2024-02-08 15:07:59 - Feat.: - Title: Žilinskí mladíci zaskočili aj nemeckého hegemóna z Dortmundu. V čom tkvie úspech našich futbalistov?
02. máj 2024 15:39