Carolina sa teší z postupu. FOTO: James Guillory-USA TODAY Sports

Tatar a Nemec by mohli posilniť Slovákov na MS v hokeji, Carolina vyradila Devils

12.05.2023, 06:51

Hurricanes triumfovali v sérii 4:1 a v konferenčnom finále sa predstavia po štyroch rokoch.

Hokejisti New Jersey Devils so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom vypadli z bojov o Stanleyho pohár v 2. kole play off zámorskej NHL. V piatom dueli semifinále Východnej konferencie prehrali na ľade Caroliny 2:3 po predĺžení, keď o postupe domácich rozhodol v 68. minúte Jesper Fast.

Hurricanes triumfovali v sérii 4:1 a v konferenčnom finále sa predstavia po štyroch rokoch. Po konci sezóny pre Devils by slovenskú reprezentáciu na MS mohli posilniť Tatar i mladý obranca Šimon Nemec.

Asistent trénera Craiga Ramsayho Andrej Podkonický ešte včera označil príchod Nemca za reálny, v prípade Tatara to je otázne. "Sledujeme tú sériu. Šimon chce prísť a uvidíme, ako to bude s Tomášom," uviedol Podkonický

Dallas zdolal Seattle 5:2 a v semifinále Západnej konferencie vedie 3:2.

Tatar odohral v piatom stretnutí 12:07 min s jednou strelou a jedným mínusovým bodom. Jeho tím v zápase dvakrát viedol po góloch Dawsona Mercera a Tima Meiera, no Carolina strhla víťazstvo na svoju stranu. Švédsky krídelník Fast v predĺžení tečoval v presilovej hre puk po strele Jesperiho Kotkaniemiho za chrbát brankára Akiru Schmida.

Ďalšie presné zásahy za domácich si pripísali Jaccob Slavin a Brent Burns. Brankár Frederik Andersen predviedol 27 úspešných zákrokov. Carolina je prvý postupujúci tím z 2. kola, vo finále konferencie sa stretne s úspešnejším z dvojice Florida - Toronto (stav série 3:1).

Dallas je blízko k postupu do konferenčného finále, keď sa pod triumf nad Seattlom 5:2 podpísal dvoma gólmi a asistenciou Roope Hintz. Jeho spoluhráč z útoku Jason Robertson zaznamenal tri asistencie a Joe Pavelski dva body (1+1). Hostia vyhrali na strely 31:21, oporou domácich však bol brankár Jake Oettinger s 29 zákrokmi.

semifinále Východnej konferencie - 5. zápas:

Carolina - New Jersey 3:2 po predĺžení

/konečný stav série: 4:1, Carolina postúpila do finále konferencie/

semifinále Západnej konferencie - 5. zápas:

Dallas - Seattle 5:2

/stav série: 3:2/

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
27. apríl 2024 14:43