Dalibor Dvorský. FOTO: TASR/AP

Dvorský zostrelil Nemecko. Mladí Slováci otočili zápas a postúpili do štvrťfinále

24.04.2023, 21:12
24.04.2023, 21:25

Slovensko v záverečnom zápase základnej A-skupiny zdolalo Nemecko 6:4.

Slovenskí hokejoví reprezentanti si na MS hráčov do 18 rokov vybojovali postup do štvrťfinále. V záverečnom zápase základnej A-skupiny zdolali Nemecko 6:4 po tom, čo otočili skóre z 2:4. Štyri góly slovenského tímu strelil útočník Dalibor Dvorský.

Slováci obsadia v závislosti od výsledkov utorňajších zápasov tretie alebo štvrté miesto v skupine. Na tretej priečke sa udržia v prípade, že Česi v utorňajšom stretnutí podľahnú Kanade.

MS v hokeji: Slovensko má posilu zo zámoria. K tímu sa pripojí talentovaný kanonier Chromiak

Slováci nastúpili s vedomím, že pre postup do štvrťfinále musia bodovať, ideálne zvíťaziť v riadnom hracom čase. V 16. minúte išli do vedenia, keď Dvorský odštartoval svoj štvorgólový večer po spolupráci s Pekarčíkom - 0:1. Už o dve minúty však práve Dvorského vylúčenie potrestal Panocha, ktorý sa presadil v predbránkovom priestore - 1:1. Od 22.

minúty už Nemci viedli, keď ich ďalšiu presilovku využil Sumpf, no Jenčko už o minútu dorážkou z ostrého uhla vyrovnal na 2:2. Slováci boli v druhej tretine strelecky aktívnejší, no od 27. minúte opäť prehrávali, keď sa počas signalizovaného trestu presadil Schreiner - 3:2. Od 30. minúty bol náskok Nemcov už dvojgólový po tom, čo Bicker ušiel slovenskej defenzíve a prekonal Urbana - 4:2.

V 32. minúte ešte Dej nevyužil šancu znížiť, no v 37. minúte Dvorský zužitkoval bojovnosť Chromiaka a zo strednej vzdialenosti upravil na 3:4. Dôležitý moment priniesla 38. minúta, keď slovenský brankár Urban zmaril trestné strieľanie Tropmanna. Slováci vyrovnali v 52. minúte po tom, čo sa Dvorský zorientoval v predbránkovom priestore po ofenzívnej akcii - 4:4.

Slováci do 18 rokov podľahli Švédom, favorit rozhodol v závere

V 56. minúte dostal Niehus päťminútový trest za faul na Pekarčíka a Slováci dlhú presilovku využili. Císar sa prezentoval individuálnou akciou, po ktorej Dvorský v presilovke dorazil puk za nemeckého brankára Willerscheid. Skóre zápasu uzavrel Pekarčík gólom do prázdnej bránky nemeckého tímu.

01 - Modified: 2023-04-24 10:27:48 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Slovensko má posilu zo zámoria. K tímu sa pripojí talentovaný kanonier Chromiak 02 - Modified: 2023-04-23 20:02:53 - Feat.: 1 - Title: Košice porazili Zvolen a získali deviaty majstrovský titul v histórii. Vyrovnali sa Slovanu 03 - Modified: 2023-04-23 14:05:40 - Feat.: 1 - Title: Mladí Slováci dostali Kanadu do úzkych, na víťazstvo to však nestačilo 04 - Modified: 2023-04-21 19:43:53 - Feat.: 1 - Title: Slováci do 18 rokov podľahli Švédom, favorit rozhodol v závere 05 - Modified: 2023-04-21 19:09:54 - Feat.: 1 - Title: Slováci opäť v príprave na MS podľahli Čechom. Vyrovnaný zápas rozhodli nájazdy 06 - Modified: 2023-04-20 19:53:50 - Feat.: 1 - Title: Mladí Slováci začali MS víťazstvom. Po dráme porazili Česko 07 - Modified: 2023-04-20 17:53:44 - Feat.: 1 - Title: Prvá prehra v príprave na Majstrovstvá sveta v Rige. Slováci podľahli v Ostrave Čechom
01 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky 02 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič 03 - Modified: 2024-04-10 09:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Neuveriteľný Slafkovský sa odtrhol z reťaze. Strelil svoj prvý hetrik v NHL a naďalej prepisuje tímové rekordy 04 - Modified: 2024-04-10 05:33:11 - Feat.: - Title: VIDEO: Slafkovský strelil prvý hetrik v NHL, jeho tím suverénne triumfoval. Černák si pripísal asistenciu 05 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo
16. apríl 2024 04:53