Prvá prehra v príprave na Majstrovstvá sveta v Rige. Slováci podľahli v Ostrave Čechom

20.04.2023, 19:52

Česi viedli po dvoch tretinách 3:0 po góloch Jakuba Fleka, Michala Kempného a Davida Němečka, na začiatku tretej tretiny znížil Peter Cehlárik. Štvrtý gól domácich dal Ondřej Beránek a skóre duelu uzavrel svojím druhým gólom Flek.

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom treťom prípravnom zápase pred Majstrovstvami sveta v Rige. Vo štvrtkovom stretnutí podľahli v Ostrave domácim Čechom 1:5 a po dvoch triumfoch vo Švajčiarsku (2:0 a 3:2 po predĺžení) zaznamenali prvú prehru v príprave.

Hokejová príprava pred MS

Česko - SLOVENSKO 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Flek (Kempný), 13. Kempný (Horák), 25. Němeček (Sobotka), 53. Beránek (Lenc), 60. Flek - 41. Cehlárik (Pánik). Rozhodovali: Cabák, Šír - Hlavatý, Rožánek, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 2248 divákov.

Česko: Hrubec - Zámorský, Ščotka, Kundrátek, Kempný, Kučeřík, Němeček, Pýcha, Moravčík - Chlapík, Špaček, Smejkal - Tomášek, Horák, Flek - Zohorna, Sobotka, Hrabík - Beránek, Černoch, Lenc - Horký

SLOVENSKO: Tomek - Ivan, Gernát, Golian, Beňo, Jánošík, Gachulinec, Gajdoš - Pánik, Hrivík, Cehlárik - Holešinský, Sukeľ, Kudrna - Lantoši, Tamáši, Takáč - Petráš, Čacho, Lunter - Faško-Rudáš

V ďalšej fáze prípravy čaká Slovákov 28. apríla v Žiline zápas proti Nemecku a o deň neskôr nastúpia proti rovnakému tímu v Trenčíne. V závere absolvujú dve stretnutia proti Rakúsku. V Kapfenbergu budú hrať 4. mája a 6. mája privítajú Rakúšanov v Trenčíne. Po záverečnom vystúpení v príprave na trenčianskom ľade oznámi realizačný tím záverečnú nomináciu na MS.

Obranca Slovákov pre HN: V tíme máme osobnosti, na ktorých sa dá vystavať silný kolektív pred šampionátom

Česi sa rýchlo ujalo vedenia, keď už po 71 sekundách zmenil smer Kempného strely Flek a Tomeka pomýlil - 1:0. Slováci odpovedali po úniku Lantošiho, ale ten z tesnej blízkosti minul. Z rovnakej pozície, avšak z ľavej strany, sa dostal pred Hrubca Gernát, ale ani on neuspel. Česi potom udreli v 13. minúte, keď Kempný prenikol po ľavej strane a prepálil Tomeka - 2:0. V závere úvodnej tretiny hrali domáci 65 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale prevahu gólovo nevyjadrili.

V druhej tretine ako prvý pohrozil Zámorský, Tomek sa blysol skvelým zákrokom. V 26. minúte však Slováci nechal pred brankára prejsť obrancu Němečka a ten zvýšil už na rozdiel troch gólov. Ten istý hráč potom išiel na trestnú lavicu, ale v početnej výhode si slovenskí hokejisti veľa šancí nevytvorili. V 33. minúte však mohol znížiť Pánik, no mieril len do Hrubca. Ešte lepšiu možnosť mal Sukeľ v 37. minúte, ale český brankár chytil puk do lapačky.

Slovákom však výborne vyšiel vstup do tretej tretiny. Pánik zabojoval o puk na modrej čiare, poslal ho pred bránku Cehlárikovi a slovenský útočník prekonal českého brankára strelou pod vyrážačku. Táto časť hry vyšla zverencom Craiga Ramsayho najlepšie, no ďalšie góly nepridali. Naopak, Česi mohli zvýšiť vedenie po nájazde Tomášeka, no presadil sa až jeho spoluhráč Beránek. Konečné skóre stanovil gólom do prázdnej bránky Flek.

01 - Modified: 2023-04-19 11:25:12 - Feat.: 1 - Title: Obranca Slovákov pre HN: V tíme máme osobnosti, na ktorých sa dá vystavať silný kolektív pred šampionátom 02 - Modified: 2023-04-18 12:53:17 - Feat.: 1 - Title: Pokojná sila skrytá za maskou. Brankársky fantóm ťahá Košičanov za majstrovským titulom 03 - Modified: 2023-04-18 09:00:07 - Feat.: 1 - Title: Z druhej ligy až do slovenskej reprezentácie. O majstrovstvá sveta sa pobijú štyria brankári
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
20. apríl 2024 09:11