Na snímke zľava Zach Osburn, brankár Stanislav Škorvánek (obaja Michalovce), Brett Pollock (Košice) a Tariq Hammond (Michalovce) v šiestom zápase semifinále play off medzi Michalovcami a Košicami. FOTO: TASR/Roman Hanc

Košice zostali v hre o postup do finále extraligy. V Michalovciach po dráme tesne vyhrali

10.04.2023, 20:34

Hokejisti HC Košice zvíťazili v šiestom semifinálovom zápase play-off extraligy na ľade Michaloviec 2:1.

Stav série hranej na štyri víťazné zápasy vyrovnali na 3:3 a o finalistovi tak definitívne rozhodne až siedmy duel, ktorý je na programe v stredu v košickej Steel aréne.

Úvodný gól zápasu strelil už v 2. minúte obranca Breton, pre ktorého to bol prvý gól v košickom drese. V čase 39:21 zamierili tímy do kabín po tom, čo bola potrebná oprava plexiskla a po dohratí druhej tretiny sa tretia časť začala po krátkej prestávke. Michalovčania sa po celý zápas snažili o vyrovnanie, ale brankár Riečický podržal svoj tím.

Gólovú poistku košického víťazstva pridal počas hry domácich bez brankára Leskinen na 2:0. Obranca Osburn 18 sekúnd pred koncom prekonal košického brankára, ale domáci už nedokázali vyrovnať.

Do zostavy michalovského tímu sa vrátil útočník Radovan Puliš, tréner Peter Kúdelka na zápas nenominoval útočníka Kristapsa Bazevičsa. V košickej bránke nastúpil Dominik Riečický, ktorý nahradil Jaroslava Janusa a obrancu Radka Deyla nahradil Ladislav Romančík, ktorý nastúpil prvýkrát od 5. marca.

Semifinále play off Tipos extraligy - šiesty zápas /na 4 víťazstvá/:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 60. Osburn (Hammond, Pavlovs) - 2. Breton, 59. Leskinen. Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. - D. Konc ml., Synek, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek - Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Glazkov, Macejko, R. Novák - Puliš, Galamboš, Žitný - Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs - Okoličány, Buc, Bjalončík - Vašaš, Chalupa, Cibák

Košice: Riečický - Olsson, Breton, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš - Jääskeläinen, Pollock, Leskinen - Bartánus, Chovan, Fejes - Lamper, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Hovorka, Havrila

Stav série: 3:3

01 - Modified: 2024-03-26 14:11:36 - Feat.: - Title: České kluby zacielili na hviezdne mená z našej extraligy. Slovenské tímy tak môžu prísť o kľúčových hráčov 02 - Modified: 2024-03-21 18:34:32 - Feat.: - Title: Liga majstrov bude bez našich klubov. Prestížne, no nerentabilné, nie je to až také terno, tvrdí funkcionár 03 - Modified: 2024-03-06 16:04:10 - Feat.: - Title: Legendárny hokejista Kroták pre HN: Poprad sa spočiatku hľadal, tím bol rozháraný. Zabral príchod nového kouča 04 - Modified: 2024-02-16 14:47:18 - Feat.: - Title: Lašák vidí pri návrate Haláka na Slovensko veľký otáznik. Vyjadril sa aj k jeho šanci v reprezentácii 05 - Modified: 2024-01-04 14:24:48 - Feat.: - Title: Slovan zvládol pod Oremusom štyri duely za sebou. Je to len prvý krok, nový kouč nemá čo stratiť, tvrdí expert
18. apríl 2024 16:47