Slovenský obranca Martin Feherváry (vpravo). FOTO: Reuters

Fehérváry zaujal v NHL osobným maximom. Na ľade strávil takmer 25 minút

27.02.2023, 09:26

Slovenský obranca sa do kanadského bodovania nezapísal, ale na ľade strávil 24:44 minúty a bol najvyťaženejší hráč svojho tímu.

Hokejisti Washingtonu v zostave s Martinom Fehérvárym prehrali v zápase NHL na ľade Buffala 4:7. Slovenský obranca sa do kanadského bodovania nezapísal, ale na ľade strávil 24:44 minúty a bol najvyťaženejší hráč svojho tímu.

Zároveň si tým vytvoril osobné maximum. New York Rangers zvíťazili nad Los Angeles 5:2, Jaroslav Halák sledoval duel zo striedačky.

Na triumfe Sabres nad Washingtonom 7:4 sa prvým hetrikom v kariére podieľal útočník Dylan Cozens. Fehérváry odohral proti Buffalu 24:44 min a prekonal osobný rekord v hodnote 24:14 z 22. januára 2022. Vyslal aj tri strely na bránku, inkasoval dvojminútový trest za hrubosť, rozdal dva hity a zblokoval štyri strely.

Capitals neuspeli v dôležitom priamom dueli v boji o play off a pripísali si už siedmu prehru za uplynulých osem zápasov. Sabres sa v tabuľke Východnej konferencie posunuli priebežne na pozíciu s druhou voľnou kartou, Capitals za nimi zaostávajú o dva body, pričom odohrali o štyri duely viac.

New York Rangers ukončili víťazstvom nad Los Angeles sériu štyroch prehier. Pred Halákom dostal prednosť Igor Šesťorkin, ktorý zmaril 26 z 28 striel hostí. Tromi bodmi (2+1) sa na výsledku podieľal útočník "jazdcov" Vincent Trocheck.

Okrem Cozensa z Buffala strelil tri góly aj útočník Minnesoty Kirill Kaprizov, ktorý nimi otočil skóre domáceho zápasu s Columbusom z 0:2 na 3:2. Víťazný gól strelil v predĺžení.

Hráči Pittsburghu si na domácom ľade poradili s Tampou Bay 7:3 po tom, čo v druhej tretine strelili šesť gólov. Slovenský obranca Erik Černák chýbal v zostave hostí pre trest.

NHL - výsledky:

Buffalo - Washington 7:4, Minnesota - Columbus 3:2 pp, New York Rangers - Los Angeles 5:2, Winnipeg Jets - New York Islanders 0:4, Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 7:3, Arizona Coyotes - Nashville Predators 2:6, Seattle Kraken - Toronto Maple Leafs 1:5

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
20. apríl 2024 01:55