Slovenský brankár New Yorku Rangers Jaroslav Halák (druhý zľava), obranca New Yorku Rangers Jacob Trouba (vľavo) a hráč Vegas Golden Knights Brett Howden (v popredí) v zápase zámorskej hokejovej NHL New York Rangers - Vegas Golden Knights. FOTO: TASR/AP

Haláka v NHL vyhlásili za prvú hviezdu zápasu, Tatar ani Ružička nebodovali

28.01.2023, 07:52

Halák inkasoval iba v 25. minúte, keď ho za stavu 2:0 prekonal Phil Kessel. Americký útočník strelou spoza bránkovej čiary využil odraz puku od brankára a znížil na priebežných 2:1.

Slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhlásili za prvú hviezdu nočného zápasu NHL, v ktorom hokejisti New Yorku Rangers zdolali Vegas Golden Knights 4:1. Zneškodnil 33 striel hostí a pripísal si piate víťazstvo za sebou. Z víťazstva sa tešil aj útočník New Jersey Tomáš Tatar, ktorého tím uspel v Dallase 3:2 po predĺžení.

Halák inkasoval iba v 25. minúte, keď ho za stavu 2:0 prekonal Phil Kessel. Americký útočník strelou spoza bránkovej čiary využil odraz puku od brankára a znížil na priebežných 2:1. Tomáš Tatar nastúpil v tretej formácii Devils a na ľade prvýkrát v sezóne menej ako 10 minút. Do štatistík si pripísal jeden mínusový bod a jednu strelu. Do kanadského bodovania sa nezapísal v šiestom stretnutí za sebou.

Washington s Fehérvárym v NHL "vynuloval" Arizonu, Tampa prehrala v Edmontone

Nebodoval ani Adam Ružička, ktorý sa po troch zápasoch vrátil do zostavy Calgary. Vo štvrtej formácii odohral takmer 7:39 min a prezentoval sa 25-percentnou úspešnosťou na buly. Jeho tím zvíťazil na ľade Seattlu 5:2.

Hráči Caroliny zvíťazili po dramatickom závere nad San Jose 5:4 po predĺžení. V čase 58:08 Mario Ferraro gólom do prázdnej bránky upravil na priebežných 4:2 pre hostí, no Sebastian Aho a Martin Nečas vyrovnali skóre. Nečas následne v predĺžení dokonal obrat domácich a v druhom zápase po sebe strelil víťazný gól v predĺžení. Nečas sa stal iba piatym hráčom v histórii NHL, ktorý strelil vyrovnávajúci gól v poslednej minúte riadneho hracieho času a následne skóroval už v prvej minúte predĺženia.

Mew York Islanders zastavili sériu prehier na čísle šesť. Na domácom ľade zdolali Detroit 2:0. Hokejistom Floridy nepomohlo v domácom zápase s Los Angeles ani 48 striel a "kráľom" podľahli 3:4. Hráči Toronta bez najproduktívnejšieho hráča tímu Austona Matthewsa podľahli doma Ottawe 2:6. Najslabší tím súťaže Columbus zaznamenal 34. prehru v sezóne, keď na ľade Vancouveru podľahol 2:5.

NHL - výsledky:

Carolina - San Jose 5:4 pp, Florida - Los Angeles 3:4, New York Islanders - Detroit 2:0, New York Rangers - Vegas 4:1, Toronto - Ottawa 2:6, Dallas - New Jersey 2:3 pp, Vancouver - Columbus 5:2, Seattle - Calgary 2:5

01 - Modified: 2023-01-27 06:24:48 - Feat.: 1 - Title: Arizona poslala Kelemena späť na farmu do Tucsonu 02 - Modified: 2023-01-27 06:23:38 - Feat.: 1 - Title: Tampa s Černákom vyrovnala klubový rekord, z výhry sa tešil aj Fehérváry 03 - Modified: 2023-01-25 11:57:59 - Feat.: 1 - Title: Poctivý prístup aj dobré korčuľovanie. Pracantovi Kelemenovi môže arizonská adresa v NHL pasovať
01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 16:43